Ana sayfa GÜNDEM Anadolu’dan Samsun’a bisiklet turu ekibi Polatlı’da

Anadolu’dan Samsun’a bisiklet turu ekibi Polatlı’da

435
0

Samsun’a doğru çevrilen pedallar, Polatlı’da mola verdi

Atatürk ve silah arkadaşlarının Samsun’a çıkışının 100. yılı etkinlikleri kapsamında Arama Kurtarma Derneği (AKUT) Eskişehir gönüllüsü bisikletçilerin dünkü durağı Polatlı oldu. Ekip, Polatlı Lokantacılar Odasınca karşılanarak ağırlandı.

Atatürk ve silah arkadaşlarının Samsun’a çıkışının 100. yılı etkinlikleri kapsamında Anadolu’dan Samsun’a bisiklet turu ekibi, Arama Kurtarma Derneği (AKUT) Eskişehir gönüllüsü bisikletçiler 3 gün önce Eskişehir’den yola çıktı. Atatürk ve silah arkadaşlarının Samsun’a çıkışının 100. yılı nedeniyle hafta sonu Samsun’da olmayı hedefleyen bisikletçiler dün Polatlı’da mola verdi. Bisikletçileri, Polatlı Lokantacılar Odası Başkanı Hıdır Çavuş ve yönetimi karşıladı. Anayol üzerinde bulunan Aspava Lokantasında karşılanan bisikletçiler, Polatlı Lokantacılar Odasınca ağırlandı ve uğurlandı.

“Üzerimize düşen görevi yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz”

Polatlı Lokantacılar Odası Başkanı Hıdır Çavuş, konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “AKUT Eskişehir şubesi tarafından düzenlenmiş olan # Anadolu’dan Samsuna bisiklet turu # Atamızın Samsun’a çıkışının yüzüncü yıl dönümü münasebetiyle Polatlı Lokantacılar Odası olarak bisiklet ekibini karşıladık, ağırladık ve uğurladık. Polatlı lokantacılar odası olarak bu organizasyonda üzerimize düşen görevi yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz.”dedi. Bisikletçilerin, “Anadolu’dan Samsun’a” etkinliği kapsamında 4 günde 650 kilometrelik mesafeyi kat edeceğini vurgulayan Çavuş, böyle bir etkinliğe katkı sunmaktan dolayı mutluluk duyduklarını kaydetti.