Ana sayfa GÜNDEM 19 Mayıs Çeşitli Etkinliklerle Kutlanacak

19 Mayıs Çeşitli Etkinliklerle Kutlanacak

302
0
PAYLAŞ

Gençlik Ve Spor Bayramı Programı Açıklandı

İlçemiz Kaymakamlığı tarafından 19 Mayıs Atatürk’ü anma gençlik ve spor bayramı için yapılacak etkinlikler belli oldu.

İşte 19 Mayısta yapılacak etkinler; Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100.Yıldönümü; Ulusal ve Resmi Bayramlar ile Mahalli Kurtuluş Günleri ve tarihi Günlerde Yapılacak Tören ve Kutlamalar Yönetmeliği uyarınca 19 Mayıs 2019 Pazar günü yapılacak törenlerle kutlanacak. Kutlamalar saat 08:00’da başlayıp, 24:00’da sona erecek olup, bayram günü resmi daireler, özel kuruluşlar, müesseseler ve ilgili kurumlarca ilçe meydanları, bulvarları ve ana caddeleri Polatlı Belediye Başkanlığınca Türk Bayrağı ve Atatürk portreleriyle donatılacak ve gece ışıklandırılacak.

1-BAYRAK ASMA

a)Görev: 19 Mayıs 2019 Pazar günü bayramın başlangıç saati olan 08.00’den önce tüm kamu kuruluşları, iş yerleri, binalar, cadde ve sokaklar bayraklarla donatılacak, anayol ve meydanlarda özel ışıklandırma ve süsleme yapılacak, uygun yerlere günün anlamına ilişkin sözler içeren pankartlar asılacaktır.

b)Görevliler :Bayrak asılmasından kamu kuruluşlarının birinci derecedeki amirleri, işyerlerinin sahipleri ve Belediye Başkanlığı sorumludur. Billboard afişleri Polatlı Belediye Başkanlığı tarafından hazırlanacaktır. İşyerlerine ve binalara bayrak (temiz,bakımlı ve ütülü) asılması kontrollerin ise Belediyece ve İlçe Emniyet Müdürlüğünce izlenip daha geniş katılımın sağlanması hususunda gerekli tedbirleri alacaklardır. Işıklandırma konusunda elektrik kurumu (ENERJİSA)gerekli teknik desteği sağlayacaktır.

2-ÇELENK KOYMA TÖRENİ

b)19 Mayıs 2019 Pazar günü saat 09.00’da Cumhuriyet Meydanında çelenk koyma töreni yapılacaktır. Çelenk sunulmasına müteakip saygı duruşunda bulunulacak ve İstiklal Marşı ile göndere bayrak çekilecektir.

c)Görevliler: Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından saat 09.00’da Cumhuriyet Meydanında çelenk sunulacaktır.

-Çelenk sunma töreninin genel koordinasyonu Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından yürütülecektir.

-Çelenk sunma törenlerine (15 Mayıs ve 19 Mayıs 2019 tarihlerinde) yalnızca resmi-özel ortaöğretim kurumlarımız bayrak ve flamaları ile birlikte 20’şer kişilik öğrenci grubu ile katılacaklardır.

-Çelenk sunma törenlerinin ve kutlama programının sunuculuğu Peyami Safa Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Mustafa AYSAL tarafından yapılacaktır.

3-TÖREN ALANININ HAZIRLANMASI

a)Görev: Tören alanı olarak kullanılacak olan Yeni Kapalı Spor Salonu(Duatepe Anadolu Lisesi) 18 Mayıs 2019 Cumartesi günü saat 15.00’den itibaren tören için hazırlanacaktır.

b)Görevliler :

-Tören alanın hazırlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü gözetiminde organize edilecektir.

-Protokol tribünü oturma şekli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik ve İlçe Spor Müdürlüğü, Polatlı Belediyesi ve Topçu ve Füze Okulu Komutanlığı tarafından organize edilecektir.

-Tören alanı ses düzeni, protokol tribünü ve öğrencilerin oturma düzeni Polatlı Belediye Başkanlığınca sağlanacaktır.

-Tören alanının süslenmesi (Protokol önü çiçekleri, protokol platformunun süslenmesi, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü, Polatlı Belediye Başkanlığı ve Duatepe Anadolu Lisesi Müdürlüğünce yapılacaktır.

-17 Mayıs 2019 Cuma günü (saat 10.00 – 15.00 arasında ) Yeni Kapalı Spor Salonunda genel prova yapılacaktır. Buna göre tören alanının hazır bulundurulması gerekmektedir.

4-TÖREN ALANINDA YERLEŞİM

a)Görev: Törene katılacak olan resmi ve özel kuruluşlar ile halk 19 Mayıs 2019 Pazar günü saat 10.00’dan önce tören alanında yerlerini almış olacaklardır.

-Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen törene görevlendirilen ve gösteri programında yer alan grupların ve okulların 19 Mayıs 2019 Pazar günü en geç saat 09:30’da tören alanında (Yeni Kapalı Spor Salonunda) yerlerini almış olacaklardır.

b)Görevliler : Tören alanında öğrenci guruplarının yerleşimi önceden hazırlanan plana göre İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce sağlanacaktır. Törenin koordinasyonundan, ilçe koordinatörlerimiz Yılmaz KURUMLU ve Serkant SUBAŞI sorumludur.

5-TÖREN GÖSTERİLERİ

a)Görev: Törene katılanların konuşma, şiir, spor, halk oyunları ve müzik gösterileri sırasıyla uygulanacaktır.

b)Görevliler: Gösteriler tören koordinatörünce planlanıp İlçe Kutlama Komitesine sunulduktan sonra icra edilecektir.

6-TÖREN PROGRAMI:

a)Görev: Törene katılacak olan okullar ve gruplar yapacakları gösterilerini bir program dahilinde sergileyeceklerdir.

PROGRAM:

-Saat: 09.30’da kadar tören alanına yerleşim,

-Saat: 10:00 Açılış

-Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı

-Günün Anlam ve Önemine ilişkin konuşma (İlçe Gençlik ve Spor Müdürü İrfan AYTEKİN) tarafından yapılacaktır.

Halkoyunları (Özel Darüşşifa MTAL ve Karadenizliler Derneği işbirliği) -Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü Jimnastik Grubunun Gösterisi

Şiir (Duatepe A.L)

-Abdullah SOYTÜRK Kick-Boks Kulübü Gösterisi,

-Şiir (Şehit Seher Yaşar Kız A.İ.H.L)

-İzzet TAŞER Tekvando Kulübü Gösterileri,

-Şiir (Can Çalışkan MTAL)

-Gevher Nesibe MTAL Lisesi Halk Oyunları Ekibi Gösterisi,

-Ödül Töreni -Kapanış

7-DİĞER HUSUSLAR

1-Bayram kutlaması ile ilgili hazırlık çalışmalarının yapılması, uygulamanın istenilen düzeyde gerçekleştirilmesi Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün sorumluluğunda tören koordinatörleri tarafından sağlanacaktır.

2-Okulların 19 Mayıs 2019 Pazar günü yapacakları gösterilerin provası, 17 Mayıs 2019 Cuma günü saat 10.00 ile 15.00 arasında Yeni Kapalı Spor Salonunda yapılacak olup, prova ve bayram gününde detaylı ses düzeni ile tören alanı ve platformunun hazırlanması Polatlı Belediye Başkanlığı tarafından sağlanacaktır.

3-Törenlerin düzen içerisinde yürütülmesi için gerekli trafik ve güvenlik önlemleri İlçe Emniyet Müdürlüğünce alınıp, uygulanacaktır.

4-Genel prova ve bayram gününde; Yeni Kapalı Spor Salonunda İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından sağlık ekibi bulundurulması sağlanacaktır.

5-Yeni Kapalı Spor Salonunda yapılacak olan bayram töreni için protokolün tribün düzeni İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün koordinesinde, Topçu ve Füze Okulu Komutanlığı, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ile Belediye Başkanlığınca görevlendirilecek ikişer personel tarafından yapılacaktır.