Ana sayfa GÜNDEM Türkiye Karikatür Yarışması Şampiyonu Polatlı’dan!

Türkiye Karikatür Yarışması Şampiyonu Polatlı’dan!

118
0
PAYLAŞ

Duatepe öğrencisi Türkiye Birincisi oldu

Yaratıcı Çocuklar Derneği’nin Aydın Doğan Vakfı işbirliğinde Türkiye genelinde 12.si düzenlenen Karikatür yarışmasında Polatlı Duatepe Anadolu Lisesi 10-A sınıfı öğrencisi Sevde Ünlü Türkiye birincisi oldu.

Yaratıcı Çocuklar Derneği’nin Aydın Doğan Vakfı işbirliğinde Türkiye genelinde 12.si olan ve öğrencilerin çizim ve mizah yeteneklerini geliştirmelerini sağlayarak geleceğin karikatür sanatçılarının yetişmesine katkıda bulunmak amaçlanarak düzenlenen karikatür yarışmasının bu yılki konusu “Saygı Uyum” olarak belirlendi. Yarışmada Türkiye geneli resmi ve özel okullar İlkokul (3. ve 4. Sınıflar) , Ortaokul ve Lise düzeyindeki öğrenciler hedef kitlesi olarak ele alındı. İlçemizden katılım gösteren Duatepe Anadolu Lisesi 10-A sınıfı öğrencisi Sevde Ünlü ise bu yarışmada Türkiye Birincisi oldu. Aynı yarışmada öğrencinin bir diğer eseri de sergilemeye hak kazandı.

Ödül töreni İstanbul’da

Yine aynı yarışmada Duatepe Anadolu Lisesi 11-G sınıfı öğrencisi Jale KARA bir eseriyle sergileme kazandı. Yarışmanın ödül töreni İstanbul Trump Alışveriş Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Ayrıca dereceye giren ve seçilen eserlerin basılı olduğu yarışma kitabı da öğrencilere hediye olarak verilecek. İlçe Milli Eğitim’den konuya ilişkin yapılan paylaşımda; “Okulumuzu ve bizleri gururlandıran öğrencilerimizi bu başarıdan dolayı kutluyor, emeği geçen Görsel Sanatlar Öğretmeni Ayşe KANIK, Okul Müdürümüz Bülent DÖNMEZ’e ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.”denilerek tebrik edildi.