Ana sayfa GÜNDEM Ramazan yardımlarınız Arda’ya hayat olsun

Ramazan yardımlarınız Arda’ya hayat olsun

247
0
PAYLAŞ

Arda’nın yıllık tedavi maliyeti 84 bin TL

Polatlılı Şentürk ailesinin biricik oğlu DMD hastası Arda Şentürk, tedavi olabilmek için paylaşma ve yardımlaşma ayı olan bu Ramazan ayında Polatlılı hayırseverlerin desteğini bekliyor.

Polatlı’dan Serkan-Özgül Şentürk çiftinin oğlu Arda Şentürk(13), küçük yaşlarından bu yana sadece erkek çocuklarda görülen DMD isimli kas hastalığı ile mücadele ediyor. Doğduğu günden bu yana evlatları için mücadele eden Şentürk ailesi, yıllık 84 bin lirayı bulan tedavi masraflarını hayırseverlerin yardımları ile bir araya getirmeye çalışıyor. Baba Serkan Şentürk, yardımlaşma ve paylaşma ayı olan bu Ramazan ayında, İstanbul’da tedavisinin 3.aşamasında bulunan oğlu Arda için hayırseverlerin desteğini beklediklerini söyledi.

Arda, tedavi masrafları için kumbarasında para biriktiriyor

Bu güne kadar maddi manevi destek veren tüm hayırseverlere teşekkür eden Şentürk, 16 Mayıs’ta tedavinin 3.aşaması kapsamında 2’inci kök hücre nakli yapılacağını, tedavinin oldukça maliyetli olduğunu belirtti. Tedavide ilk iki aşamanın başarılı geçmesi aileyi her geçen gün daha da umutlandırsa da devlet karşılamadığı için tedavi masrafları ailenin belini büküyor. Hatta minik Arda bile kök hücre nakli için bulduğu en ufak parayı bile kumbarasına atıyor.

“Evladımızı kaybetmek istemiyoruz”

Tedavi masrafları için çalmadık kapı bırakmadıklarını belirten Şentürk, “Evladımızı kaybetmek istemiyoruz. DMD hastalarının tedavi masraflarını SGK karşılamıyor. Tedavisinin devam etmesi için bizim maddi anlamda desteğe ihtiyacımız var. Tedavi 84.000 TL maliyete sahip ama bizim bunu karşılayacak gücümüz yok. Yardımsever vatandaşların bu Ramazan ayında da desteklerini bekliyoruz.”dedi.