Ana sayfa GÜNDEM Polatlı’dan İmamoğlu Kampanyasına Destek

Polatlı’dan İmamoğlu Kampanyasına Destek

535
0

CHP Polatlı, İmamoğlu için bağış topladı

İlçemiz CHP İlçe Başkanlığı’nca düzenlenen, Ekrem İmamoğlu bağış kampanyası için dün İş Bankası önünde onlarca insan bir araya geldi.

Bilindiği üzere YSK’nın  İstanbul’daki seçimlerin yenilenmesi üzerine vermiş olduğu karar ile başlatılan Ekrem İmamoğlu Kampanyasına ilçemizdeki CHP Başkanlığı da katıldı. CHP İlçe Başkanlığı’nca düzenlenen, Ekrem İmamoğlu bağış kampanyası için dün İş Bankası önünde onlarca insan bir araya geldi. CHP İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, burada yaptığı basın açıklamasında Yüksek Seçim Kurulu’nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimine ilişkin verdiği karara tepki gösterdi. Düzenlenen bağış kampanyasına gelenler ellerindeki “Her şey güzel olacak” yazılı pankartları açtılar.

“Partiler hazine yardımı almayacaklar”

CHP İlçe Başkanı Avcı duruma ilişkin açıklamalar yaptı. Avcı yaptığı açıklamada “31 Mart 2019 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Seçiminde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Sayın Ekrem İmamoğlu’nun mazbatası Yüksek Seçim Kurulunun dünyada eşi ve benzeri olmayan, akıl ve hukuk dışı kararıyla elinden alınmıştır. YSK bu kararı baskı ve zorlama ile vermiştir. Bu karar toplum vicdanını yaralamıştır. Kazandığı seçimlerde milli irade olan, kazanamayınca milli iradeyi tanımayan iktidarın baskıları sonucu bu karar alınmak zorunda kalmıştır. YSK’nın almış olduğu akıl ve hukuk dışı karar sonucu 23 Haziran 2019 tarihinde İstanbul’da seçim yapılacak. Aynı zarfa üçünün temiz birinin şaibeli olduğu iddia edilen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi, seçmen iradesine yönelik bu büyük haksızlığın başka bir boyutu daha var. Partiler hazine yardımı almayacaklar, iktidar partisi için bunun önemi yok. Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu seçimde hazine yardımı almayacağız. Yurttaşlarız tarafından değerlendirilmiş bir bağış kampanyası başlatılmıştır.”

“İnadına demokrasi, inadına özgürlük, inadına birlikte yaşamak.”

“ Bu kampanyaya destek olarak katkı sunan bütün yurttaşlarımıza teşekkür ediyor iktidar ve yamağa devletin tüm imkanlarını İstanbul seçimleri için seferber edeceklerdir. Hatta etmeye başladılar. İstanbul’a karargah kuran genel başkanlar var. Vergi, ülkenin çöken ekonomisi, tavan yapan enflasyonu, kontrol edilemeyen faiz, işsizlik, toprağın işlenilemez hale getirip üretimden koparılmış ve dibe vurmuş. Çiftçi asgari geçimin ücretinin altında yaşamaya mahkum edilen 12 milyon insan. İktidar ve yamağı bu sorunlar için seferberlik başlatmak yerine toplumu kutuplaştırarak illet, zillet ile milleti birbirine düşman etmişlerdir ve bunun sonucunda Büyükşehir Belediye Başkanlığını kaybetmişlerdir yine kaybedeceklerdir. Bir taraftan ülkemizde demokrasi var herkes istediğini seçme hakkına sahip, baskı yok zulüm yok, kimsenin yaşam tarzına ve özgürlüğüne müdahale yok diyeceksiniz. Arkasından her şey çok güzel olacak diyen sanatçıları suçlayacaksınız. Stantlarda yapılan Her şey çok güzel sloganını söyleyen spor sevenlerimize ve spor kulüplerini tehdit edip bunları kayıt altına alıyoruz haberiniz olsun diyeceksiniz. Yazıklar olsun sizin demokrasi anlayışınıza. İnadına demokrasi, inadına özgürlük, inadına birlikte yaşamak. Her şey çok güzel olacak.” Dedi.