Ana sayfa GÜNDEM Şehit Aileleri ve Gaziler, iftar sofrasında buluştu

Şehit Aileleri ve Gaziler, iftar sofrasında buluştu

132
0
PAYLAŞ

Kaymakam Tunçer, İftar Yemeğinde Şehit Aileleri ve Gazilerle bir araya geldi

Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer ve eşi Aysel Tunçer tarafından, şehit aileleri ve gazilere iftar yemeği programı düzenlendi.

İftar programına Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer, eşi Aysel Tunçer, Topçu ve Füze Okulu Komutanı Tuğgeneral Hurşit Ağırcan ve eşi Bediha Ağırcan, Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, 58. Topçu Tugay Komutanı Tuğgeneral Ahmet İbiş, Cumhuriyet Başsavcısı Veysel Kaçmaz, ,kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, şehit aileleri ve gaziler katıldı. İlçe Müftüsü Hayri Cihangeri tarafından yapılan duanın ardından konuşan Kaymakam Tunçer, şehit ailelerine ve Gazilere Türk Milletinin her zaman minnet borçlu olduğunu söyledi.

“Sizler bizim en değerli misafirlerimizsiniz”

Kaymakam Tunçer, konuşmasında şunları söyledi: “Aziz şehitlerimizin değerli aileleri kahraman gazilerimiz, kamu kurum ve kuruluşlarının değerli temsilcileri; Ülkemizin bağımsızlığı, birliği ve bütünlüğü uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizin yakınları ve kahraman gazilerimiz için düzenlediğimiz bu iftar yemeğine katılımınızdan dolayı öncelikle hepinize hoş geldiniz diyorum. Hepinizi sevgiyle, saygıyla, muhabbetle kucaklıyor ve selamlıyorum. Hepinizin Ramazanı mübarek olsun. Bolluk ve bereket ayı olan Ramazanın hepimize sağlık ve huzur getirmesini diliyorum.
Aziz şehitlerimizin değerli aileleri, değerli gazilerimiz ve yakınları; Bugün, böyle bir mübarek günde, Ramazan ayında, bir iftar sofrasında, sizlerle beraber olmaktan, sizleri misafir etmekten, ağırlamaktan, büyük bir onur duyuyorum. Sizler bizim en değerli misafirlerimizsiniz.”

“Yeri geldiğinde canını vermekte hiçbir zaman tereddüt etmemiştir”

“Aziz şehitlerimizin değerli aileleri, Sizler, aziz şehitlerimizin, bizlere hatırasısınız, yadigârısınız. Devletimiz ve milletimiz, sizlerin kıymetini, değerini her zaman bilecek, hiçbir zaman unutmayacaktır. Çünkü sizler en değerli varlıklarımızı; çocuklarımızı, eşlerimizi, kardeşlerinizi, yakınlarınızı, kısacası en sevdiklerinizi, bu vatan için, bu millet için feda ettiniz. Hepsinin ruhu şad olsun. Değerli gazilerimiz; Gazilik de şehitlik kadar önemli bir mertebedir. Çünkü sizler, Ülkemizin birliği ve bütünlüğü, milletimizin huzur ve güvenliğini muhafaza etmek içim üstün cesaret, feragat ve kahramanlıklar gösterdiniz, vatanımız için canlarınızı ortaya koydunuz, bu kutsal görev sırasında yaralanıp gazi oldunuz. Bunun herhangi bir karşılığı söz konusu olamaz. Bundan daha kıymetli, bundan daha büyük bir fedakarlık da söz konusu olamaz. Bu vatan, bu millet, size minnet ve şükran borçludur. Türk milleti tarih boyunca vatanı için, milleti için, bayrağı için, inançları için, yeri geldiğinde canını vermekte hiçbir zaman tereddüt etmemiştir.”

“Şehitlik ilahi makam ve mertebelerin en yücelerindendir”

“Şehitlik ilahi makam ve mertebelerin en yücelerindendir. Şehit; Allah yolunda vatan savunmasında canlarım feda eden kahramanlara verilen bir unvandır. Bu nedenledir ki şehitlik mertebesi milletimiz için çok azizdir. Vatan sevgisi ve fedakârlığın sembolü olan kahraman gazilerimiz ve şehitlerimizin yakınlarının her zaman yanında olmak, onlara sahip çıkmak, hak ettikleri uygun yaşam koşullarını sağlamak, devletimizin öncelikli ve en önemli görevlerindendir. Aziz şehitlerimizin geride bıraktıkları emanetleri olan anne ve babaları, eş ve çocukları ile bu kutsal görev sırasında yaralanıp gazi olan vatandaşlarımıza sahip çıkılması, yaşam şartlarının iyileştirilmesi, toplumda kendilerine yaraşır bir hayat seviyesinin sağlanması ve ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla özellikle son yıllarda Devletimiz tarafından önemli yasal düzenlemeler yapılmıştır. İlçemizde de Kaymakamlığımız önderliğinde her şehit ailesi ve gazimize bir kamu kurum amiri tahsis ederek sizle birebir ilgilenmenizi sağlayacaktır.”

“Hepsinin ruh şad olsun”

“Şüphesiz ki çeşitli sorunlarınız, çeşitli arzularınız, dilekleriniz, talepleriniz olabilecektir. Bunları hiç çekinmeden, hepimize, bütün devlet kademelerine iletebilirsiniz. Şehit yakınları ve gazilerimizin sorunları ile bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da en hassas şekilde ilgilenilecektir. Sözlerimi tamamlarken bütün şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Hepsinin ruh şad olsun. Hepsinin mekânı cennet olsun. Gazilerimize de şükranlarımı sunuyor, onlara da mutluluk ve sağlık diliyorum. Mübarek Ramazan hepimize hayırlar getirsin. Hepiniz hoş geldiniz. Tekrar teşrif ettiğiniz için hepinize çok teşekkür ediyorum.”