Ana sayfa GÜNDEM “Geleceğin bilim insanları, devlet adamları buralardan yetişsin”

“Geleceğin bilim insanları, devlet adamları buralardan yetişsin”

345
0
PAYLAŞ

Milli Eğitim Bakanlığının 2023 Vizyon Belgesi, çocukların ilgi, yetenek ve mizaçları doğrultusunda gelişimleri için tüm okullarda öngörülen Tasarım- Beceri Atölyesinin ilk örneği de ilçemiz Şehit Abdullah Erkmen İlkokulu”nda yer aldı.

Atölyenin işleyişini ve öğrencilerimizin atölye çalışmalarını incelemek için İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican KILIÇ ve Eşi Esra KILIÇ,  Şehit Abdullah Erkmen İlkokulunu ziyaret etti. Atölye çalışmaları hakkında bilgi alan KILIÇ, görsel sanatlar ve geleneksel Türk Sanatları, ahşap, robotik kodlama, yaşam becerileri, spor, sahne sanatları ve eleştirel düşünce ve müzik alanlarında öğrencilerin yapmış olduğu çalışmalarda incelemelerde bulundu. Öğrencilerin hazırlamış oldukları etkinliklere eşlik ettiler. KILIÇ, öğrencilere yapmış oldukları çalışmalardan ötürü teşekkür belgelerini verdi.

KILIÇ; “öğrencilerimiz bu çalışmalar sayesinde aidiyet duygusunu, yapmış olduğu çalışmaları sahiplenme duygusunu geliştiriyorlar. Bu çerçevede atölyenin yapımında istekli olan tüm okul çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Teknoloji çağında yaşamamız dolayısıyla çocuklarımız artık telefon veya bilgisayarla iç içeler bunun yerine bu tarz çalışmalarda istekli olması bizim temennimizdir. Geleceğin bilim insanları, devlet adamları buralardan yetişsin.”dedi. Ziyaretin sonunda öğrenciler ile birlikte hatıra fotoğrafı çekildiler.