Ana sayfa GÜNDEM Kızılay’dan “Hilâl Olsun Polatlı” Kampanyası

Kızılay’dan “Hilâl Olsun Polatlı” Kampanyası

666
0

“Hilâl Olsun Polatlı”

Türk Kızılay Derneği Polatlı Şubesi, Kızılay’ın ülke genelinde başlattığı “Hilal Olsun Türkiye” bağış kampanyasını “Hilal Olsun Polatlı” adı ile Polatlı’da hayata geçirdi.

Türk Kızılay Derneği Polatlı Şubesi, “Hilal Olsun Polatlı” bağış kampanyası ile hayırsever vatandaşların bağışlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. Türk Kızılay Derneği Polatlı Şube Başkanı Bünyamin Ateş, kampanya hakkında açıklamada bulundu. Ateş, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Türk Kızılay olarak hemşerilerimizin yaşadıkları afet dönemlerinin dışında da normal hayatlarının her anında ve ihtiyaç sahiplerinin her an yanında olmaya çalışmaktayız. Rahmet, mağfiret ve bereket ayı olan Ramazan Ayına girmiş bulunmaktayız. Tüm Polatlılı hemşerilerimizin Ramazan ayı mübarek olsun. Ramazan ayımız Hilâl ile başlayıp Hilâl ile bitmektedir. Mağfiret ve merhametin simgesi olan Hilâl aynı zamanda Türk Kızılay’ımızın amblemidir.”

“İhtiyaçlarını Ramazan ayında da karşılamaya devam edeceğiz”

“Polatlı şubesi olarak yapmış olduğumuz detaylı sosyal incelemeler sonucu ihtiyaç sahibi olduğunu tespit ettiğimiz vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını Ramazan ayında da karşılamaya devam edeceğiz. İhtiyaç sahibi ailelerin kapılarını gıda kolisi, kuşbaşı ve kıyma konserve, giyim yardımı, nakdi destek ve öğrencilere burs ile aralamak isteyen hayırsever hemşerilerimiz Türk Kızılay’ı aracılığı ile Zekâtlarını, Fitrelerini, Sadaka ve Adak Kurbanlarını doğru tespit edilmiş adreslere ulaştırabilirler. Türk Kızılay olarak bize yapılan bağışların, Filtre ve Zekatların gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşması için azami gayreti sarf etmekteyiz. Ramazan ayının rahmetini yüreğinde hisseden tüm Polatlılı hemşehrilerimize ihtiyaç sahiplerinin de Ramazan ayının bereketinden sebeplenebilmesi için biz Türk Kızılay Polatlı Şubesini bir köprü olarak görüp tercih etmelerini beklemekteyiz.”

“Gıda kolisi bağış standını 7 Mayıs Salı günü itibari ile açmış bulunmaktayız”

“Türk Kızılay Polatlı Şubemize Zekât, Fitre, Sadaka ve Bağış yapmak isteyen hemşerilerimizin rahat ulaşımlarını sağlamak maksadı ile Yunus Market Şehitlik Şubesi ve Yunus Market Fatih Şubelerine Türk Kızılay gıda kolisi bağış standını 7 Mayıs Salı günü itibari ile açmış bulunmaktayız. Bağış yapmak isteyen hemşerilerimiz Cumhuriyet Mahallesi Altay Caddesi no: 6/2 Adresindeki Türk Kızılay Derneği Polatlı Şubesine veya Banka ile işlem yapmak isteyen Vatandaşlarımız için T.C Ziraat Bankası Polatlı Şubesi 1868-5038 nolu hesaba iban numarası TR64 0001 0000 1100 0018 6850 38 bağışlarını yapabilirler. Tüm hemşerilerimizi bekliyoruz. Türk Kızılay ile Hilâl olsun Polatlı diyerek tüm Polatlılı Hemşerilerimin Ramazan ayı tekrardan mübarek olsun.”