Ana sayfa GÜNDEM Polatlı yarın Karatepe’ye Yürüyor

Polatlı yarın Karatepe’ye Yürüyor

499
0
PAYLAŞ

Büyük yürüyüş yarın! ’57. Tümen Şehitlere Saygı Yürüyüşü’

700 şehidin vatanın bölünmez bütünlüğü için can verdiği Karatepe’de 28 Nisan Pazar Günü ’57. Tümen Yürüyüşü ve Kurtuluş Savaşı Şehitlerimizi Anma Etkinliği’ düzenlenecek. Pazar Günü saat 10.00’da Polatlı Tarihi Alanlar Tanıtım Merkezi’nde (POTA) buluşulacak.

Sakarya Meydan Muharebesi’nin en zorlu anlarına şahitlik eden ve 700 şehidin vatanın bölünmez bütünlüğü için can verdiği Karatepe’de; Polatlı Belediyesi Tarihi Alanlar Tanıtım Merkezi, Polatlı Kent Konseyi, Şehit Aileleri Derneği, Anadolu Doğa Grubu, Doğa Gezginleri Derneği, Ankara Dağcılar Birliği Spor Kulübü, Çınar Kamp ve Doğa Sporları Topluluğu ve Türkiye Emekli Subaylar Derneği ortaklığında 28 Nisan Pazar Günü ’57. Tümen Yürüyüşü ve Kurtuluş Savaşı Şehitlerimizi Anma Etkinliği’ düzenlenecek.

Polatlı halkının yoğun ilgisi bekleniyor

Anlamlı Etkinlik öncesi 28 Nisan Pazar Günü saat 10.00’da Polatlı Tarihi Alanlar Tanıtım Merkezi’nde (POTA) buluşacak olan ekipler; Sakarya (Tırnaksız) Köyünde Halide Edip Adıvar Kahraman Kadınlar Müzesini ve 12. Grup Şehitliğini ziyaret edecekler. Saat 12.00’da başlayacak ve beş kilometre sürecek yürüyüşün ardından Karatepe’de tören ve anma etkinliği gerçekleştirilecek. Misafirlere yapılacak ikramların ardından dileyen ziyaretçiler Tarihi Alanlar Tanıtım Merkezi rehberleri eşliğinde Duatepe’yi ziyaret edecekler. 57. Tümen Şehitlere Saygı Yürüyüşü kapsamında Anıtkabir’den getirilecek olan dev bayrak yürüyüş boyunca omuzlarda taşınarak; Karatepe’de Sakarya Şehitleri ile buluşturulacak. Türkiye’nin dört bir yanından ziyaretçilerin katılacağı yürüyüşe Polatlı halkının yoğun ilgisi bekleniyor.