Ana sayfa GÜNDEM Sigortacılıkta “Güven” Önemli…

Sigortacılıkta “Güven” Önemli…

1043
0

Avcı: “Bizden Teklif almadan, sigorta almayın”

Ülke çapında tanınmış Mert Grup Sigorta Firması bu yıl Polatlı’da da hizmet vermeye başladı. Mert Grup Sigorta Polatlı Şube Yetkilisi Sultan Avcı, sigorta yaptırmak isteyenlerin bilmesi gereken hususları gazetemize anlattı.

Sigortacılık sektörü, ülkemizde dinamik ve güçlü mali yapısı ile her geçen yıl büyüyor.  Sektöre artan ilgi ve buna paralel gelen yeni aktörlerle pazarda rekabet her geçen yıl daha da keskinleşiyor. Bu kapsamda ülke çapında hizmet veren firmalar ilçemizde de şubeleri ile var olmaya başladı. Sektörün köklü kuruluşlarından Mert Grup Sigorta, Polatlı’da kapılarını açtı. Sigortacılık Sektörünün ilçemizdeki tecrübeli isimlerinden Mert Grup Sigorta Polatlı Şube Yetkilisi Sultan Avcı, Polatlı’da verdikleri hizmetlere ilişkin bilgi verdi.

-Kendinizi tanıtır mısınız?

30 yaşındayım. Evliyim, Bir çocuk annesiyim. Konya Selçuk Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı mezunuyum. Yaklaşık 6-7 yıl Mezsan Sigorta aracılık hizmetlerinde çalıştım. İşten ayrıldıktan sonra kendi iş yerimi açmaya karar verdim. Yaklaşık 7 yıldır sigortacılık sektöründeyim.

-Sigortacılık nedir?

Sigortacılık öncelikle güven gerektiren bir iştir. Sigorta şirketleri belirli bir pirim karşılığında çeşitli rizikolara karşı hasarlarını güvenceye aldığı bir sözleşmedir.

-Hangi alanlarda sigortacılık hizmeti veriyorsunuz?

Trafik sigortası yapıyoruz, kasko yapıyoruz, Tarsim yapıyoruz, DASK yapıyoruz, yangın sigortası onun dışında nakliyat yabancı sağlık bu dallarda yapıyoruz.

-Tamamlayıcı sağlık sigortasının faydaları nelerdir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası özel hastanelerde artı ek ücret ödememek için yapılan bir sigortadır. Yani özel sağlık sigortası sigortalanan kişinin hastalıklar ve kazalar sonucunda oluşacak sağlık giderlerinin karşılanması için hazırlanmış kişiye özel plandır. Kişisel sağlık sigortasının devlet sigortasından farkı özel hastanelerde örneğin 15 tl ücreti dışında ücret ödemiyorsunuz, tahlil ücreti ödemiyorsunuz. Allah korusun ameliyat ücreti filan olduğunda özel hastanelerde bu ücreti ödemeden sadece 15 TL verdikten sonra muayenenizi yaptırıp gelebiliyorsunuz. Yaş aralıklarına göre fiyat farkı değişiyor. Aynı zamanda tabi bunun teşhis konulmadan olması gerekiyor sigortanın kapsamı o yani. Örneğin rahatsızlığınız var teşhis konulmuş siz bu poliçeyi yapmışsınız sonra özel hastaneye gitmişsiniz bunu kapsamıyor. Hasta olmadan önce sigorta yaptırılması gerekiyor. Tüm hastalıkları kapsıyor. Tabi dediğim gibi teşhisi konmadan yapılması gereken bir sigortadır.

-Tarsim sigortası hakkında bilgi verir misiniz?

Tarsim sigortası Türkiye’de devlet destekli tarım sigorta poliçesinin üretim ve hasar işlemlerinin yapılması riskin paylaştırılması ve korunması için kurulan havuz kapsamı. Devletin Tarsimi ile aynı bütün kriterleri içeriyor. Ankara veya kooperatiflere gitmek yerine biz burada yapabiliyoruz.

-Polatlı halkına ne söylemek istersiniz?

Öncelikle Polatlı halkına güven konusunda kesinlikle tedirginlikleri olmasın 30 tane yaklaşık bir firmamız var. 30 firmadan tamamıyla çalışıyorum. Hepsinden araştırma yaparak yüksek fiyat vermek değil hepsinden araştırıp hakkıyla yapıyorum. Mert Sigorta yaklaşık 17 yıldır sektörde var olan bir firmadır. Polatlı’ya şubesi yeni açıldı. Polatlı’nın yeni ve güvenilir yüzüyüz. En iyi teminatı uygun fiyata sigorta ettirmek için, doğru verileri elde edip, en iyi ve uygun teklifi veriyoruz. Vatandaşlarımızın fiyat almalarını tavsiye ederim.