Ana sayfa GÜNDEM Çelebi: “Karalama kampanyasına devam ediyorlar”

Çelebi: “Karalama kampanyasına devam ediyorlar”

438
0

Çelebi: “Ülkeyi karıştırmak isteyenlerin oyununa gelmeyeceğiz”

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Sekreteri Halil Çelebi, dün yazılı basın açıklaması yaptı; CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun Belediye Başkanlarına verdiği talimatlara değindi.

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Sekreteri Halil Çelebi, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun Belediye Başkanlarına verdiği talimatları Polatlı kamuoyu ile paylaştı. Çelebi ayrıca dün Kılıçdaroğluna yönelik gerçekleştirilen saldırıyı da kınadı. Çelebi, seçimin sona erdiğini vurgulayarak karalama kampanyalarının devam ettiğini söyledi.

“Safsataların hepsi boşa çıkmıştır”

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Sekreteri Halil Çelebi, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Kurtuluşun ve kuruluşun partisi olan Cumhuriyet Halk Partisinin Memleketimizin her tarafına bahar ve huzur getirmesinden rahatsız olan çevreler seçimlerde neden kaybettiğinin muhasebesini yapmak yerine halen karalama kampanyasına devam ediyorlar. Bu seçimlerde kimler seçildi, Muhtarlarımız seçildi, muhtar sandığın başında, Belediye meclis üyeleri seçildi, meclis üyesi sandığın başında, İl genel meclisi üyesi seçildi, il genel meclisi üyesi sandığın başında, Belediye başkanı ve Büyükşehir belediye başkanı seçildi bunlar da sandığın başında, Siyasi Partilerin sandık kurulunda görevlendirdikleri kişiler ve gözlemcileri sandık başında Avukatlar ve İktidarın emrindeki kurumların görevlendirdiği Sandık Kurulu başkanı ve yardımcıları sandıkların başında seçimleri  takip ettiler ve yurttaşlarımız seçimini yaptı. Seçimlerde şaibe var örgütlü işler var gibi safsataların hepsi boşa çıkmıştır.”

“Nüfusun yüzde ellisini terör örgütleriyle işbirliği yapıyor algısını oluşturmaya çalıştılar”

“Bu seçim yerel bir yerel seçim idi. Tarafsız olmak zorunda olan ve anayasaya göre yemin ederek göreve başlayan AKP Genel başkanı ve onun yanında yer alarak kendi partisine bile oy vermeyen bir Genel başkan kalktılar bu seçimi bir beka seçimi olarak yurttaşlarımıza anlatmaya ve algı oluşturmaya başladılar. Bunlar illet zillet diyerek nüfusun yüzde ellisini terör örgütleriyle işbirliği yapıyor algısını oluşturmaya çalıştılar.  “İstanbul, Ankara,Antalya, Adana ve Bursa’yı bunlar kazanırlarsa başkanlık sistemi tartışmaya açılır ülkede kaos olur” vs söylemlerle yurttaşlarımızın gözünü korkutmaya çalıştılar. Tabi ki vatandaşlarımız bu söylemlere inanmadı ve tercihini yaptı. Yani  kendilerine en iyi hizmeti sunacak kadroları görev başına getirdiler. Yurttaşlarımız 24 Haziran 2018’de Cumhurbaşkanı ve millet vekili seçimlerinde zaten ülkeyi yönetecek kişileri seçmişlerdi. Mahalli idareler seçimlerini fırsat bilerek sistem tartışması için hazır beklemiyorlardı. Bunu fırsatçılık olarak görmek bu ülkeye ve ülke insanına en büyük haksızlık olurdu. Hiç bir yurttaşımız endişeye kapılmasın.”

Kılıçdaroğlu’nun seçimlerin sonucunda göreve gelen Belediye başkanlarına talimatları şöyle:

“Ülkemize gelen bu baharın sürekli kılınması için Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçimlerin sonucunda göreve gelen Belediye başkanlarımıza vermiş olduğu talimat müteakip maddelerde sıralanmıştır.

-Belediye personeline; ayrımcılığa uğramayacakları, özlük haklarının korunacağı, görevlerini sürdürecekleri, kimsenin işiyle aşıyla uğraşılmayacağı bildirilmeli.

-Atamalarda mutlaka liyakat esas alınmalı, partizanca uygulamalara fırsat verilmemeli.

-Önceki dönemde başlatılmış proje ve faaliyetler, kamu yararına aykırı olmamak şartıyla devam ettirilmeli.

-Harcamalar, yatırımlar mali disiplin içerisinde, şeffaf ve hesap verilebilir bir şekilde yapılmalı.

-Bütçe harcamalarıyla ilgili olarak belirli aralıklarla belde sakinleri ve kamuoyu mutlaka bilgilendirilmeli.

-Belediyede çalışan personelin asgari ücreti en az 2 bin 200 lira olarak belirlenmeli ve bu düzenlemenin Ocak 2019’dan itibaren geçerli sayılması hususunda gerekli çalışmalar en kısa sürede tamamlanmalı.

-Ulaşımın, dini ve milli bayramlarda ücretsiz olması konusunda belediye meclislerinden karar alınmalı.

-Özellikle gençlerin ve çocukların, okul servisi ile toplu taşıma masraflarını en aza indirmek için gerekli çalışmalar en kısa sürede tamamlanmalı.

-İstihdam politikalarında ve toplu sözleşmelerde dezavantajlı gruplar ile kadınlar lehine irade ortaya konulmalı.

-Örneğin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde kadın çalışanlara izin verilmeli.

-Büyükşehir belediyelerinin bulunduğu yerlerde, hangi partiden olursa olsun ilçe belediyeleriyle eş güdüm ve uyum içinde olunmalı.

-Kimseyi ötekileştirmeyeceğiniz gibi ilçe belediyeleri de ötekileştirilmemeli.”

“Ankara Emniyet Müdürlüğünü kınıyorum”

Saygıdeğer basın mensupları, bu açıklamayı hazırlarken maalesef çok üzücü bir haberi aldım.  Yukarıdaki birleştirici ve kucaklayıcı açıklamaları yapan Genel Başkanımız sayın Kemal KILIÇDAROĞLU’na Çubuk Akkuzu Mahallesinde Hakkari’de terör örgütü mensuplarınca şehit edilen Sözleşmeli Er Yener Kırıkçı’nın cenaze töreninde  organize olduğu değerlendirilen kendisini bilmeyen kişi yada kişilerce bir saldırı gerçekleştirilmiştir. Emniyet tedbirlerini almayan Ankara Emniyet Müdürlüğünü kınıyorum. Bu olayların çıkmasına sebep olanları ve  olaylar çıkaranları şiddetle kınıyor ve lanetliyorum. Cumhuriyet Halk Partisini ve onun Genel Başkanını sindiremeyeceklerdir. Bizleri korkutamayacaklar doğruları söylemeye ve yapmaya devam edeceğiz. Ülkeyi karıştırmak isteyenlerin oyununa gelmeyeceğiz. Seçimlerde büyük bir özveri ve gayretle çalışan, Cumhuriyet Halk Partisinin bütün üyelerine, İlçe ve İl örgütlerine, MYK Üyelerine, Parti Meclisine, YDK Üyelerine ve Milletvekillerimiz ile bizleri bu seçimlerde yalnız bırakmayan tüm yurttaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Ülkemize hayırlı olsun.”