Ana sayfa GÜNDEM Taşımalı eğitim mercek altında

Taşımalı eğitim mercek altında

106
0
PAYLAŞ

İlçede Taşımalı eğitim toplantısı

Polatlı’da Taşımalı Eğitim uygulamasını değerlendirmek ve uygulamayı yerinde görmek incelemelerde bulunmak amacı ile toplantı yapıldı. 

Geçtiğimiz gün İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Koordinatörü Bayram MARAZ, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Destek Hizmetleri Şube Müdürü Sabri GÜNDÜZ, Bölüm Şefi Fatma ESER, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Yusuf UYMAZ, Salih BUDAK, Bölüm Şefi Hülya ELÇİCİ ve taşımalı eğitim bulunan Okul Müdürleri katıldı.

Taşımalı eğitim gerçekleştiren okullar ziyaret edildi

Toplantıda yaşanan sorunları ve bu uygulamanın etkililiğinin artması için yapılması gerekenlere yönelik önerilerde bulunuldu. Sunum sonrası İl Milli Eğitim Müdürlüğü Destek Hizmetleri Şube Müdürü Sabri GÜNDÜZ Okul Müdürlerinin konuyla ilgili okullarında karşılaştıkları sorunları ve eksiklikleri dinledi. Toplantı sonrası Taşımalı Eğitim ve Okul Sağlığına yönelik uygulamaları yerinde görmek için Şehit Yaşar Çetinkaya İlk/Ortaokulu’nu ziyaret ettiler. Ziyaret sırasında okulun yemekhanesi ve yemeklerini inceledi. Daha sonra Basri İlk/Ortaokuluna geçti. Burada ise taşımalı eğitime yönelik okul servislerinde incelemelerde bulundu ve servis şoförlerinden gerekli bilgileri aldı, şoförlere taşıma sırasında uyması gereken kuralları ifade etti. Ziyaret sonunda hatıra fotoğrafı çekilerek okuldan ayrıldılar.