Ana sayfa GÜNDEM Polatlı’da yeni dönemin ilk meclis toplantısı

Polatlı’da yeni dönemin ilk meclis toplantısı

326
0
PAYLAŞ

2019-2024 dönemi ilk meclisi toplandı

Polatlı Belediye Meclisi 2019-2024 dönemi ilk meclis toplantısı cumartesi sabahı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya başkanlığında yapıldı.

Belediye Meclisi yeni dönemin ilk toplantısını yaptı. 31 Mart 2019 mahalli idareler seçimlerinin ardından Polatlı belediye meclis üyesi olan isimler meclis başkanı Mürsel Yıldızkaya başkanlığında Cumartesi günü ilk toplantılarını gerçekleştirdiler. Polatlı 2019-2024 dönemi ilk meclis toplantısı cumartesi sabahı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya başkanlığında yapıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan toplantının gündeminde 12 madde yer aldı.

İşte Yeni Dönem Meclis Üyeleri

Cumhur İttifakı (AK Parti – MHP) Grubu: İsmail Hakkı Akgök (Ak Parti), Salih Tekeli (MHP), Kürşat Erturun (Ak Parti), Ramazan Evci (MHP), Murat Deniz (Ak Parti), Ferruh Şimşek ( MHP), Alaattin Liman (Ak Parti), İsmail Bozdağ (MHP), Seda Aşıbol (Ak Parti), Cemal Özalp (MHP), Osman Kabakçı (Ak Parti), Tolgahan Genç (MHP), Fatma Erten (Ak Parti), Mustafa Akkaya (Ak Parti), Mehmet Üçöz (MHP), Metin Tulgay (MHP), Mehmet Ali Talay (MHP).

Millet İttifakı (CHP – İYİ Parti) Grubu: Selami Ovacık (CHP), Adnan Sezgin( İP), İhsan Şıracı (CHP), Canan Türker (CHP), Şah İsmail Tetik (CHP), Özcan Şeker (CHP), Ayla Kandemir (İP), Sırrı Arpaç (CHP), Zeki Tarhan (CHP), Aykut Güney (İP),Yüksel Yanmaz (CHP).

Başkanlık divanı seçimi

İlk olarak meclis başkanlık divanı seçildi. Meclis 1.Başkanı Metin Baysar, 2.Başkanı Alaattin Liman seçildi. Sonrasında katip üyeleri seçildi. Katip üyeler Asil Tolgahan Genç, Seda Aşıbol, Yedek Ramazan Evci, Fatma Erten oldu. Sonrasında Encümen Üyeliği ve İhtisas komisyonları belirlendi.

Encümen Üyeliği ve İhtisas komisyonları

-Encümen Üyeleri şu isimlerden oluştu: Mehmet Ali Talay, Ramazan Evci, Mustafa Akkaya.

-İhtisas Komisyonları ise şu isimlerden oluştu:

Plan ve Bütçe Komisyonu; Mehmet Ali Talay, Salih Tekeli, Kürşat Erturun, İhsan Şıracı.

İmar Komisyonu; Cemal Özalp, İsmail Bozdağ, Alaattin Liman, Şah İsmail Tetik.

Eğitim Kültür ve Engelliler Komisyonu; Serpil Öztürk, Tolgahan Genç, Seda Aşıbol, Sırrı Arpaç.

Sağlık ve Çeşitli İşler Komisyonu; Ramazan Evci, Ferruh Şimşek, Murat Deniz, Canan Türker.

Kırsal Kalkınma Komisyonu; Metin Baysar, Metin Tulgay, Osman Kabakçı, Aykut Güney.

Meclis tatil yapmayacak

Belediye Meclisi geçen 5 yılda tatil yapmamıştı, yeni dönemde de aynı şekilde devam edilmesine karar verildi. Ayrıca belediye meclis toplantılarının sesli ve görüntülü kaydının tutulması kararlaştırıldı. Sonrasında Belediye Başkanının doğal üyesi olduğu birliklerden Tarihi Kentler Birliği üyeleri seçildi; Asil Serpil Öztürk, Yedek Osman Kabakçı oldu. Kent Konseyi Üyeliğinde ise; Serpil Öztürk, Metin Tulgay, Ferruh Şimşek, İsmail Hakkı Akgök, Seda Aşıbol, Fatma Erten, Canan Türker, Özcan Şeker, Zeki Tarhan, önerilen isimler oldu.

Vergi Dairesi Temsilciliğine ise; Asil Mehmet Üçöz, Yedek Murat Deniz olarak belirlendi. Daha sonra belediye başkanına sosyal denge sözleşmesi imzalanması konusunda yetki verilmesi görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Toplantının son gündem maddesi olan 2018 yılı faaliyet raporu konusunda ise Meclis Başkanlığı koltuğuna Metin Baysar oturdu, Başkan Yıldızkaya kürsüye gelerek 2018 yılı faaliyet raporunu okudu.

Yıldızkaya: “Şehrimize değer kattık”

Faaliyet raporunu okumak üzere kürsüye çıkan Başkan Yıldızkaya; “Şehrimizin ve sizin hizmetinde 5 yılı geride bırakmış bulunuyoruz. Görev süremiz boyunca olduğu gibi 2018 yılında da Anadolu Bozkırının Parlayan Yıldızı Polatlımızı bir adım daha ileriye götürmek için faaliyetler ve çalışmalar yürüttük. Polatlımıza değer katacağımıza inandığımız  halkımızın ihtiyaçlarına karşılık verebileceğini bildiğimiz insan odaklı bir çok projemizi hemşerilerimizin taktir ve beyanına  sunduk. Belediyeciliğin sadece yol ve kaldırım yapmaktan ibaret olmadığını sanat, spor, tiyatro, halk oyunları ve bir çok alanda sürekli hale getirdiğimiz başarı ivmesiyle sosyal bilincilik anlayışını şehrimize hakim kıldık. Dinledik anladık ve sorun önerilerinize hassasiyet göstererek yapacağız diyerek projelerimizin daha fazlasını değerli hemşerilerimize sunduk. Polatlımızın kaynaklarını imkan ve fırsatlarına, en doğru ve en verimli yatırımlara yönlendirirken prestijli projelerimiz ve sosyal faaliyetlerimizle şehrimize değer kattık. Bugün şeffaf ve adil yönetim anlayışımızla şehrimizin her yerine hizmet götürmeye ve hemşerilerimizle her fırsatta kucaklaşmanın gururunu yaşıyoruz. Stratejik üretim anlayışımızın gereği olarak şeffaflık ve hesap verilebilirlik ilkelerini gözeterek sizlere sunduğumuz faaliyet raporu açık anlaşılır ve güvenilir verilere dayanarak karşılaştırılmaya imkan verilecek şekilde hazırlanmıştır. Bu vesileyle stratejik amaç ve hedeflerimiz doğrultusunda gerçekleştirdiğimiz faaliyet raporumuzu sizlerin taktirine sunuyoruz. Şehitler diyarı Polatlımıza, çalışma arkadaşlarıma, kıymetli Belediye Meclis Üyelerimize, kurulda emeği geçenlere teşekkür ediyorum.”şeklinde konuştu.