Ana sayfa GÜNDEM Abdullah Soytürk Spor Kulübü’nün Büyük Başarısı

Abdullah Soytürk Spor Kulübü’nün Büyük Başarısı

684
0

Abdullah Soytürk Spor Kulübü Kick Boks’çusu Rabia Akdeniz Galibiyete Doymuyor

Abdullah Soytürk Spor Kulübü’nde Kick Boks sporu yapan Rabia Akdeniz 4. Uluslar Arası Türkish Open Küçük Boks Avrupa Kupası Şampiyonasında Avrupa Şampiyonu oldu. Rabia Akdeniz 20-21 Nisan’da Bitlis Tatvan’da Muay Thai Milli Takım Seçmelerine Katılmaya hazırlanıyor.

Abdullah Soytürk Spor Kulübü’nün başarılı sporcusu olan Rabia Akdeniz yine bir galibiyete imza attı. Akdeniz, 7 Nisan 2019 tarihinde Antalya’da düzenlenen 4. Uluslar Arası Türkish Open Küçük Boks Avrupa Kupası Şampiyonasında Avrupa Şampiyonu oldu. Yarışmaya 29 ülkeden 361 Spor Kulübü ve 2500 sporcunun ankara jigolo katıldığı Kick Boks Avrupa Şampiyonasında Rabia Akdeniz Büyükler +70 kg’da K1 branşında altın madalya ile evine döndü. Rabia Akdeniz sporda gösterdiği başarıları ile yola devam ediyor. 20-21 Nisan 2019 tarihinde Bitlis Tatvan’da düzenlenen Muay Thai Milli Takım seçmesine girecek.

“Polatlımızı en iyi yerlerde duyulması için çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz.”

Kick Boks Birincisi Rabia  Akdeniz’in antrenörü Abdullah Soytürk ise konuyla ilgili şunları söyledi. “Yaptığımız başarılarla bayrağımızı ve milletimizi yurtdışında ve yurt içinde en iyi şekilde temsil etmektedir. Polatlımızı en iyi yerlerde duyulması için çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz. Polatlı gençliğine hizmete her zaman talibiz.  Son dönemlerde Milli Eğitim Bakanımız  spor yapan öğrencilere yönelik yapmış olduğu çalışmalar sonucunda bu öğrenciler e-okul sistemine kayıt edilip girmiş olduğu müsabakalar, yapmış olduğu dereceler, spor kulübüne gidiş ve gelişleri resmi olarak takip altına alınıp bu sporcuların okulda desteklenmeleri sağlanmıştır. Bu Türk Sporu ve Türk Gençliği için büyük gelişmedir. Ülkemize ve tüm öğrencilerimize hayırlı olsun. İnşallah okul yönetimi ve öğretmenler bu başarılı çocukları destekleyerek bu projeye katkı sağlarlar. Bu sene İstiklal Marşını okutup ve Türk Bayrağını göklere çekmeyi hedefliyoruz.Belediye Başkanı Sayın Mürsel Yıldızkaya da yapmış olduğu destekleri artırarak büyük başarılarda pay sahibi olmuştur. Kendisine Teşekkür ederiz.”