Ana sayfa GÜNDEM Başkan Yıldızkaya, Mazbatasını Aldı

Başkan Yıldızkaya, Mazbatasını Aldı

498
0

Yıldızkaya: “Polatlımıza hayırlı olsun”

2014-2019 döneminde Polatlı Belediye Başkanlığı görevinde bulunan ve 2019-2024 dönemi için 31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinde %56 çoğunluk oy oranı ile seçimi kazanan Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya dün Belediye Meclis Üyeleri ile birlikte İlçe Seçim Kurulunda mazbatasını aldı.

31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde ikinci kez Polatlı Belediye Başkanlığını kazanan Cumhur İttifakı MHP’li Başkan Adayı Mürsel Yıldızkaya, mazbatasını alarak yeni döneme başladı. Başkan Yıldızkaya ile birlikte Cumhur İttifakı (AK Parti-MHP) ve Millet İttifakı (CHP-İYİ Parti) Meclis Üyeleri, İlçe Seçim Kurulu Başkanlığından mazbatalarını aldılar. Mazbata tesliminde; AK Parti İlçe Başkanı Aysel Demir, MHP İlçe Başkanı Uğur Güngör, CHP İlçe Başkanı Bilal Avcı ve İYİ Parti İlçe Başkanı Mürsel Kömez ile partilerin ilçe yönetimleri de yer aldı.

“Polatlı’yı marka şehir yapmak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz”

Yıldızkaya, Adliye önünde basın mensuplarına yaptığı açıklamada şunları söyledi: “31 Mart Seçimlerinde süreç nihayete ermiş bulunuyor. Az önce ilçe seçim hakimi tarafından şahsım ve tüm belediye meclis adaylarına mazbataları takdim edildi. İnşallah yeni sürecin Polatlı’mıza Ankara’mıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. İnanıyorum ki bütün siyasi parti gruplarıyla uyumlu bir şekilde Polatlı’ya değer katmaya, Polatlı’yı marka şehir yapmak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. İnşallah önümüzdeki günlerde detaylı bir basın açıklaması yaparak ya da bir basın toplantısıyla sizlerle seçim sürecine dair görüşlerimiz ve bundan sonraki düşünceleri paylaşmak istiyorum. Polatlımıza hayırlı olsun diyorum, teşekkür ediyorum.”