Ana sayfa GÜNDEM İlçe Güvenlik Danışma Kurulu toplandı

İlçe Güvenlik Danışma Kurulu toplandı

353
0

İlçe güvenlik konuları masaya yatırıldı

İlçemizde 2019 Yılının Mart Ayı Güvenlik Danışma Kurulu Toplantısı geçtiğimiz gün İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde, Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer başkanlığında gerçekleştirildi.

İlçemiz Emniyet Müdürlüğü Şehit Polis Ali Osman Zeybek Toplantı Salonunda 2019 yılının mart ayı İlçe Güvenlik Danışma Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi. Emniyet Müdürlüğü toplum destekli polislik hizmetleri yönetmenliğinin 60. Maddesi gereğince mart ve eylül aylarında yapılan İlçe Güvenlik Danışma Kurulu Toplantısı, İlçemiz Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer Başkanlığında; İlçe Emniyet Müdürü Cemil Karakaya, , İlçe Müftüsü Hayri Cihangeri, İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Burhanettin Sütçü, kurum müdürleri ve STK Temsilcileri katılımlarıyla yapıldı.

Önleyici güvenlik hizmetleri kapsamında bilgilendirme çalışmaları

Toplantıda, İlçemizdeki genel güvenlik konusunda yürütülecek hizmetlere toplumun katılımını, desteğini sağlamak ve sorunları yerelde tespit etmek amacıyla yapılacak çalışmalar ve çıkan sorunlara çözüm önerilerinin üretilmesi konusu gündeme alındı. Özellikle ilçe güvenliği hususunda önlemlerin ve  tedbirlerin artırılması kararlaştırıldı. Okullarda karşılaşılan sorunlara ve bu sorunlara çözümler bulunmasına yönelik konular görüşüldü. Ayrıca öğrencilerin korunmasına yönelik önlemlerin alınması, seçimlerle ilgili alınması gereken tedbirler, önleyici güvenlik hizmetleri kapsamında halkı bilgilendirme ve bilinçlendirmeye yönelik çalışmalar düzenlenerek polis-halk ilişkilerinin geliştirilmesi hakkında da bilgilendirmeler yapıldı. Kaymakam Tunçer aynı zamanda bu hususta kurumların kendi üzerine düşen görevleri yapmalarını istedi.