Ana sayfa GÜNDEM Çorumlu Meclis Üyesi Adaylarından tanıtım toplantısı

Çorumlu Meclis Üyesi Adaylarından tanıtım toplantısı

366
0

Göregen ve Kabakçı’dan ortak tanıtım toplantısı

Cumhur İttifakı Polatlı Belediye Meclis Üyesi Çorumlu Adayları; Adem Göregen ve Osman Kabakçı geçtiğimiz akşam Polatlı’da yaşayan Çorumluların katılımıyla aday tanıtım toplantısı düzenledi.

Cumhur İttifakı Polatlı Belediye Meclis Üyesi Adayları; Adem Göregen ve Osman Kabakçı geçtiğimiz akşam Şale Otel’de aday tanıtım toplantısı düzenledi. Aday Tanıtım Programı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Programa, Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, AK Parti İlçe Başkanı Aysel Demir, MHP İlçe Başkanı Uğur Güngör, Polatlı Çorumlular Derneği Başkanı Erdoğan Akdeniz, AK Parti Eski Çorum Milletvekili Murat Yıldırım, Meclis Üyesi adayları ile çok sayıda partili katıldı.

Arslan: “Başkanımızın daima destekçisi olacağız”

Çorumlular adına Emekli Albay Kenan Arslan, programın açılış konuşmasını yaptı. Arslan; “Bir tarafta insanlık tarihinin en eski anlaşması Kadeş ve dünyanın merkezi olarak kabul edilen kadim şehir Çorum, diğer tarafta Türk’ün makus tarihinin yenildiği, Sakarya Savaşının yapıldığı toprağı şehit kanlarıyla sulanmış kahramanlar diyarı Polatlı… Bizler, hem Çorumlu hem de Polatlılı olmanın gururunu yaşıyoruz. Bizim aşkımız Türkiye Cumhuriyetidir, bu aşkın kırmızı ve beyaz gülleri de Çorum ve Polatlı’dır. Çorumlular çalışkandır, dürüsttür, vatanseverdir. Sizler yıllarca Polatlımıza değer kattınız. İşte bu özelliklere sahip iki kardeşimiz; Osman Kabakçı ve Adem Göregen, belediye meclis üyesi adayı olmuşlardır. Kendileri ile gurur duyuyor ve çıktıkları bu yolda sonuna kadar arkalarında olacağımızı belirtmek istiyorum. Polatlı, eşsiz tarihi, verimli toprakları ile çok şanslı bir şehirdir. Bu şehrin en büyük şansı, Mürsel Yıldızkaya gibi çalışkan, samimi ve tevazu sahibi bir belediye başkanına sahip olmasıdır. Sayın Başkanımızın 2014 yılından beri Polatlı’ya kazandırdığı eserler meydandadır. Taraflı tarafsız herkesin kabul ettiği bir gerçek; gönlünün ve kapısının herkese açık olmasıdır. Polatlı’nın kadirşinas vatandaşları bu gerçeği görecek ve başkanımız 31 Mart seçimlerinde rekor bir oyla seçilecektir. Başkanımızın daima destekçisi olacağız. Bu kapsamda Ankara’da Cumhur İttifakı Sayın Mehmet Özhaseki’nin de kazanmasıyla Polatlımızın tarihinde görmediği kadar hizmete kavuşacağına inanıyorum.”

Göregen: “Gece gündüz çalışacağıma bütün benliğimle söz veriyorum”

Cumhur İttifakı Polatlı Belediye Meclis Üyesi Adayı Adem Göregen toplantıda yaptığı konuşmada; “Yıllardır hizmet sektöründe çalışan bir kardeşiniz olarak bana kapılarını açan, fikirlerimizi sunmama vesile olan bu onurlu mücadelede hizmet etme şansı tanıyan Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanına, ilçe teşkilatına, tüm yönetim kurulu üyelerine ve özellikle Belediye Başkanımız Sayın Mürsel Yıldızkaya’ya teşekkür ediyorum. Bu vesile ile biz de siz hemşerilerimizin hizmetkarı olarak, sizlere layık olmak ve daha faydalı olmak için gece gündüz çalışacağıma bütün benliğimle söz veriyorum.”dedi.

Kabakçı: “Bizlere düşen görev yapacağımız çalışmalarla, rekor oylarla sandıkları patlatmaktır”

Cumhur İttifakı Polatlı Belediye Meclis Üyesi Adayı Osman Kabakçı, yaptığı konuşmada; “Bildiğiniz gibi 31 Mart Yerel seçimlerinde AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi bir ittifak kurdu; Cumhur İttifakı, ben bu ittifaka kardeşlik ve vatanseverlik ittifakı diyorum. Çünkü ne zaman ülkemiz dara düşse, ne zaman milli bir mesele olsa, bu iki parti yan yana omuz omuza veriyor ve milli duruş sergiliyor. Tam da bu noktada içeriden ve dışarıdan ülkemize, ekonomimize nasıl bir saldırı olduğunu hepimiz biliyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin öncülüğünde yan yanayız, omuz omuzayız. Bildiğiniz gibi Ankara’da MHP aday çıkarmayarak AK Parti adayı Sayın Mehmet Özhaseki’yi destekliyor. Polatlımızda ise AK Parti aday çıkarmayarak; MHP adayı yaptığı hizmetlerle kendini ispatlamış Belediye Başkanımız Sayın Mürsel Yıldızkaya’yı desteklemektedir. Bizlere düşen görev yapacağımız çalışmalarla, rekor oylarla sandıkları patlatmaktır. Başkentimizde Sayın Mehmet Özhaseki Bey’i, Polatlımızda Sayın Mürsel Yıldızkaya kardeşimizi başkan yapacağız ki hem büyükşehrin hem hükümetimizin desteğini arkamıza alacağız ve Polatlımıza büyük hizmetler yapmaya devam edeceğiz. Şahsıma bu görevi layık gören teşkilatımıza, ilçe başkanıma ve siz değerli hemşerilerime teşekkür ediyorum.”dedi.

Demir: “Allah muhafaza ya Kılıçdaroğlu gibi bir liderimiz olsaydı”

Toplantıda konuşan AK Parti İlçe Başkanı Aysel Demir, şunları söyledi: “Seçimlere çok az kaldı, sahalar iyice ısındı. Bizler Cumhur İttifakının başarıya ulaşacağına eminiz. Bildiğiniz gibi Mehmet Özhaseki Başkanımız Polatlı’ya geldi, bize çok güzel şeyler söyledi. Büyükşehir yasasına bağlanmamızdan dolayı hakikaten ilçelerin ortak sorunları vardı. Çok ufak bir işlem için büyükşehir’e gidiyorduk. Sayın Özhaseki yetkileri bütçeleri ile Polatlı’ya devredeceğini söyledi. Bu vatandaşa yapılan eziyetin kaldırılması demek. İlçe Belediyelerinin yetkileri azaltıldığı zaman en büyük sıkıntıyı vatandaşlar çekiyordu. Milli Eğitim bakanımız tarım lisesi ve üniversitesi konusunda destek vereceklerini müjdeledi. Seçime sayılı günler kalınca ortalık fazla kızıştı. Arkadaşlar biz bunlara hiç aldırmayacağız. Bizler doğru yoldayız. Ne mutlu ki bizim vatansever liderlerimiz var. Allah muhafaza ya Kılıçdaroğlu gibi bir liderimiz olsaydı. Bayrağı indirmeyen, ezanı dindirmeyen liderlerimiz var.”

Yıldızkaya: “Rakibimiz 1 adım atarsa biz 5 adım atıyoruz”

Sonrasında Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya kürsüye çıkarak bir konuşma yaptı. Seçimlerin Polatlı ve Türkiye’ye hayırlı olması dilekleri ile sözlerine başlayan Yıldızkaya, MHP ve AK Parti teşkilatları olarak uzun süredir alanlarda olduklarını söyledi. “Gücümüzün farkındayız” diyen Yıldızkaya, farklı sonuç beklemediklerini, Polatlı’da 31 Mart akşamı mutlaka kazanacaklarına inandıklarını, buna rağmen çalışmaya devam ettiklerini belirterek; “Rakibimiz 1 adım atarsa biz 5 adım atıyoruz” dedi. Büyükşehir için daha çok çalışmaları gerektiğini belirten Yıldızkaya; “Bizim Polatlı’da seçime dair endişemiz yok ama Ankara Büyükşehir Belediyesinde biraz daha çalışmamız lazım. Onun için biz artık en önce Sayın Haseki’ye destek bekliyoruz. İnşallah Haseki Bey’in kazanmasıyla, Polatlı’da bizim kazanmamızla iktidar gücünü, büyükşehrin o devasa kudretini, bizim de heyecanımızla birleştirdiğimizle Polatlı tarihinde görmediği hizmeti görecektir.”dedi.

“CHP’nin burada seçim alma şansı yok”

Konuşmasının devamında rakibi Cumhuriyet Halk Partisi hakkında konuşan Yıldızkaya; “İttifak olmasaydı da seçimi iki partiden biri kazanacaktı. CHP’nin burada seçim alma şansı yok. Dün de yoktu, hiç olmadı. Cumhuriyet Halk Partisinin bu şartlarda Polatlı’da seçimi alması 2 kere 2’nin 5 etmesine bağlıdır. Eder mi? Etmez. Biz gücümüzün farkındayız ama mağrurlanmıyoruz.”ifadelerini kullandı. 5 yıldır Polatlı Belediye Başkanlığı görevinde bulunduğunu vurgulayan Yıldızkaya, 5 senede yaptığı çalışmalardan bahsetti; “Ne söz verdiysek yaptık” dedi.

“Polatlı’da en çok Çorumlular var”

Yaptığı araştırmalara göre Polatlı’da nüfus bazında en çok Çorumluların olduğunu tespit ettiğini belirten Yıldızkaya, Çorumlulara “Bu şehre değer katıyorsunuz, artık siz hem Çorumlu hem Polatlılısınız” dedi. Konuşmasını gelecek 5 yıla dair projelerini anlatarak sürdüren Yıldızkaya, Polatlı’nın tarihi önemine değindi. Polatlı’da 10-15 puan önde olduklarını söyleyen Yıldızkaya; “İnşallah 31 Mart akşamı hem Polatlı’da hem Ankara’da güleriz. Sadece Polatlı’da gülmek buruk olur.”dedi.

“Aslında Cumhur İttifakı 1990’larda kurulmuştu”

Sonrasında kürsüye gelen AK Parti Eski Çorum Milletvekili Murat Yıldırım, yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Aslında Cumhur İttifakı 1990’larda kurulmuştu. Rahmetli Necmettin Erbakan ile Rahmetli Alparslan Türkeş, milletin isteği üzerine ittifak kurmuşlardır. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Devlet Bahçeli ile milletimizin isteği üzerine bu ittifak bugün perçinlendi. Yerel seçimlerde önemli üç şey vardır; zaman, zemin, aday. Zaman Cumhur İttifakı zamanıdır.”dedi.