Ana sayfa GÜNDEM Huzurevi Derneğinden Yaşlılar Haftası programı

Huzurevi Derneğinden Yaşlılar Haftası programı

395
0

Polatlı Güldeste Konağında Yaşlılar Haftası Programı

Polatlı Huzurevi Derneği tarafından organize edilen Yaşlılar Haftası programı Polatlı Güldeste Konakta gerçekleştirildi.

Programa İlçemiz Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer, Topçu ve Füze Okulu Komutanı Tuğgeneral Hurşit Ağırcan olmak üzere kamu kurumlarının daire yöneticileri ve aileler katıldı. Günün anlam ve önemini anlatmak üzere konuşma yapan Huzurevi Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Mülazım Ünal, yaşlılar haftasının İlçede huzurevi açılmasından bu yana kutlandığını söyledi.

“Yaşlılarımıza saygı Türk kültürünün vazgeçilmez bir özelliğidir”

İlçemiz Kaymakamı Tunçer program sonunda yaptığı konuşmada; “Yaşlılarımıza saygı Türk kültürünün vazgeçilmez bir özelliğidir. Yaşlılarımıza sahip çıkmanın ve onlarla ilgilenmenin tüm toplum bireylerinin vatandaşlık görevidir. Toplumun ve ailenin temel direği olan yaşlılarımız geçmişten günümüze köprü kuran, kültürü ve değerleri geleceğe taşıyan değerlerimiz olarak toplumda hak ettikleri saygınlığı kazanmaları geleceğimiz adına önemli olup,  kazanmış oldukları bilgi birikimleri, her zaman yararlanmamız gereken, günümüze ve geleceğe ışık tutan bir kaynaktır. Evimizden sokaklarımıza, hayatın her alanında bizlere yarınlarımızı gösteren en iyi gerçektir yaşlılarımız. Yaşlılarımızın yalnız kalmamaları için üzerimize düşen görevi itinayla yerine getirmeliyiz. Devletimiz, yaşlı vatandaşlarımıza götürülecek hizmetlerin kalitesini ve çeşitliliğini artırmaya yönelik çalışmaları sürdürmektedir. Yaşlılarımızın sorunlarını çözmek, toplumda hak ettikleri yeri almalarını sağlamak tek başına devletimizin değil, toplum olarak hepimizin sorumluluğudur.” diyerek yaşlılarımıza hürmet etmemiz gerektiğini belirtti.

Kaymakam Tunçer son olarak: “Bu hafta ile sınırlı olmaması dileği ile tüm yaşlılarımızın 18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası’nı en samimi duygularımla kutluyor, bugünlerimizin mimarı olan değerli büyüklerimize sağlık, mutluluk ve esenlik dileklerimle ellerinden öpüyorum” diyerek duygularını dile getirdi.