Ana sayfa GÜNDEM Başkan Adayı Çay, şehri uçtan uca dolaşıyor

Başkan Adayı Çay, şehri uçtan uca dolaşıyor

160
0
PAYLAŞ

Başkan Adayı Aysu’dan Polatlı buluşması

Millet İttifakı CHP Polatlı Belediye Başkan Adayı Sami Çay, 31 Mart yerel seçimlerine yönelik çalışmaları kapsamında şehri karış karış dolaşmaya, Polatlılı seçmenden destek istemeye devam ediyor.

Millet İttifakı CHP Polatlı Belediye Başkan Adayı Sami Çay, ilçe genelinde yürüttüğü seçim çalışmalarına devam ediyor. Bunun yanı sıra Millet İttifakı Haymana Belediye Başkan Adayı Hacı Aysu da geçtiğimiz akşam Polatlı’da bir buluşma tertip etti. Düzenlenen programa, CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, CHP ve İYİ Parti İlçe Teşkilatları, Millet İttifakı Polatlı ve Haymana Meclis Üyesi Adayları ile vatandaşlar katıldı. Nevruz akşamı yapılan toplantı bahar bayramı havasında gerçekleşti. Seçim ziyaretleri kapsamında ise Ticaret Borsası esnafları gezildi, Esentepe mahalle buluşması gerçekleştirildi.

“Mevcut belediye anlayışı bugüne kadar bunu yapmamıştır”

Ziyaretlere ilişkin yapılan açıklamada; “Sorunlar ekonomi, altyapı, adaletsiz yönetim, işsizlik gibi en temel sorunlar İnşallah Yerelde İktidar olduğumuz takdirde bu sorunları çözeceğiz. Sosyal ve Halkçı Belediyeciliğin önceliklerini Polatlı’ya yerleştirmek ve kalıcı hale getirmek için gece gündüz demeden çalışmalarımız sürüyor. Kentimizi bir uçtan bir uca dolaşmaya ve her yurttaşımıza ulaşarak yerel yönetimden beklentilerini almaya çalışıyoruz. Kırsal Mahallelerimiz deki Altyapı, Yol, içme ve sulama suyu, çiftçinin üretimden kaynaklanan sorunları ve taşımalı eğitim den kaynaklanan sorunlarını çözeceğimizi, Kent merkezimizde önceliğimiz olan Çocuklarımız için kreşler, çocuk kulüpleri, ve yeterli beslenme konularında, Gençlerimiz için ücretsiz spor tesisleri, gençlik merkezleri, psikolojik yardım ve danışma merkezleri ile meslek edinme kursları açılması ve kötü alışkanlıklar ve madde bağımlıklarının önlenmesine yönelik, Kadınlar için meslek kursları, anne çocuk sağlığı merkezleri açılması, Yaşlılar için evde bakım hizmeti sağlama, Engellilerin günlük hayatlarını kolaylaştıracak düzenlemeler yapılması, korumaya yönelik vakıflar kurulması, bakım ve tedavi hizmetleri sunulması, Temel eğitim okullarına yeterli desteği sağlayacağımızı anlatmaya devam ediyoruz. Sanatsal anlamda da elbette ki Polatlımıza yakışır bir mekan yaratmak için projelerimiz var, Belediyenin sanata ve sanat dallarına desteği çok önemli ne yazık ki mevcut belediye anlayışı bugüne kadar bunu yapmamıştır. Sanatçıyı ve sanatı desteklemeyi bir kamu görevi olarak görüyoruz. Nitelikli sanat gösterilerinin ve eserlerinin toplum hayatında yer alması insanları sosyalleştirir ve yaşam kalitelerini yükseltir. Bu anlayışla Polatlı’yı tarih, kültür ve sanat kenti haline getireceğiz.”denildi.