Ana sayfa GÜNDEM Çay: “Gelir artırıcı politikaları uygulamak önceliğimiz olacaktır”

Çay: “Gelir artırıcı politikaları uygulamak önceliğimiz olacaktır”

331
0

Sakarya’dan Çay’a büyük ilgi

Millet İttifakı Polatlı Belediye Başkan Adayı Sami Çay, Sakarya, Kızılcakışla ve Gülpınar Mahalleleri ile akşam saatlerinde Gülveren mahallelerini ziyaret etti. Başkan Adayı Çay’a özellikle Sakarya mahallesinde ilgi yoğun oldu.

Millet İttifakı Polatlı Belediye Başkan Adayı Sami Çay, iktidara geldiklerinde önceliğinin Polatlıyı çağdaş bir kent görünümüne kavuşturmak, alt yapı sorunlarını çözmek, hastaneye ulaşım, trafik ve imar sorunu başta olmak üzere bütün sorunlarını çözmek, gülen ve mutlu bir Polatlı yaratmak olduğunu söyledi. Çay, Polatlı’da yapacağı projelerini de mahalle mahalle gezerek anlatmaya devam ediyor.

“Kent merkezini  canlandırmak önceliğimiz olacaktır”

Ziyaretlere ilişkin yapılan açıklama ise şöyle: “Kent ekonomisinin rant ağırlıklı dönüşümüne karşı, üretimi ve istihdamı teşvik eden gelir artırıcı politikaları uygulamak önceliğimiz olacaktır. İstihdam ve gelir arttırıcı projeleri öncelikli olarak görmekle beraber kent yoksulluğunun yarattığı sorunlara onur kırmadan ve şova kaçmadan gıda, giyim, yakacak gibi yardımlara devam edeceğiz. Kent yoksullarıyla beraber artan sorunlardan en fazla etkilenen kadınları, çocukları, engellileri ve yaşlıları koruyucu politikalara öncelik vereceğiz.Kentsel sosyal parçalanmaya karşı demokratik kentsel örgütlenmeleri destekleyeceğiz. Eğitim ve sağlık alanında destekleyici politikaları yaygınlaştırma hedefimiz olacaktır. Kötü ekonomi sonucu oluşan kentsel-mekansal parçalanmayı ortadan kaldırmaya kenti paylaşma bilinci ve ortak yaşama sorumluluğunu geliştirecek açık ve kapalı kamusal kentsel mekanlar oluşturmaya öncelik vereceğiz. Kent merkezini  canlandırmak önceliğimiz olacaktır. Bugün hakim olan kentsel dönüşüm politikalarının kentin ve kent yoksullarının aleyhine geliştiği saptamasından hareketle; kentsel dönüşüm politikalarına alternatif olarak kent yoksullarını ve kentin doğal ve tarihi dokusunu korumayı birinci öncelik gören kentsel yenileme politikalarını hayata geçirmek önceliğimiz olacaktır.Kentin bir kimliği olması yaklaşımıyla; kentin tarihi mirasının doğal ve mimari yapıda yaşatılması ve geliştirilmesi amacıyla hazırladığımız projeleri hayata geçirmek önceliklerimiz arasında olacaktır. Hakim rant eksenli kentleşme anlayışları, kent merkezindeki park ve yeşil alanları ilk fırsatta tümden yapılaşmaya açılmasına, henüz yapılaşmaya açılamayanların ise ticarileştirmesine ve betonlaştırmasına karşı olacağız.”

“Sokak hayvanları konusunda etkin çalışmalar yürüteceğiz”

“Herkes için yürüme mesafesinde ulaşılabilir, kaliteli ve ticarileştirmenin ve betonlaşmanın minimum düzeyde tutulduğu halk için yeşil alan politikasını hayata geçireceğiz. Çağdaş bir kentin insanı, bitkisi ve hayvanlarıyla tüm canlıların barış ve güven içinde yaşayabildikleri ortak bir yaşam alanı olması gerektiği yaklaşımıyla sokak hayvanları konusunda etkin çalışmalar yürüteceğiz. Sanatın toplumsal yaşamın özgürleşmesi ve kaliteli hale gelmesi için vazgeçilmez bir öneme sahip olduğu bilinciyle nitelikli sanatsal çalışmaları tüm toplumsal kesimlere yönelik olarak planlayacağız.Herkes için spor anlayışından yola çıkarak sporunun yaygınlaşmasına ve Spor branşlarının geliştirilmesine önem vereceğiz.  Tüm toplumsal kesimlerin kentin yönetimine ortak edilmesini ve yönetimin her düzeyinde gelişkin bir katılımcılığı ve demokrasiyi oluşturmayı temel düstur edineceğiz. Kentin tüm kentlilerin ortak evi olduğu bilinciyle tüm Sivil Toplum Kuruluşları, üniversiteler, bilim ve uzmanlık kuruluşlarıyla dayanışmayı ve işbirliğini esas alan bir hizmet anlayışını benimseyeceğiz. Şeffaf, saydam, dürüst ve şaibesiz bir yönetim olmayı taviz verilemez temel bir ilke kabul edeceğiz. Bu anlayışta olan Millet İttifakı Polatlı  Belediye Başkanı Adayı Sayın Sami ÇAY, Meclis üyesi adayları, Cumhuriyet Halk Partisi ve İyi Parti İlçe örgütleri Polatlıyı taramaya yurttaşların sorunlarını yerinde tespit etmeye devam ediyorlar. Kadın Kollarımız ve Gençlik kollarımız Şentepe Mahallesinde yurttaşlarımıza ulaşmaya çalışırken, Belediye Başkanı Adayımız Sami ÇAY ve Meclis Üyesi adaylarımız gün içerisinde, Sakarya, Kızılcakışla ve Gülpınar  Mahallelerimizi ziyaret ettiler . Mahalle sakinlerimiz yollarının yapılmasını içme suyu sorunlarının çözülmesini istiyorlar. Akşam ise Gülveren  Mahallesi Ev  toplantısında Mahalle  sakinlerinin sorunlarını dinlediler.  Herkes de sorun aynı ekonomik olarak her gün daha kötüye gittiklerini bildiriyorlar.”