Ana sayfa GÜNDEM Yıldızkaya: “Çarşı merkezimize nefes aldırarak Polatlımızın göz bebeği haline gelecek”

Yıldızkaya: “Çarşı merkezimize nefes aldırarak Polatlımızın göz bebeği haline gelecek”

608
0

Yıldızkaya’dan “Yeşil Kordon” Projesi

31 Mart 2019 mahalli idareler seçimlerine “10 adımda marka şehir Polatlı” sloganıyla yola çıkan Cumhur İttifakı MHP Polatlı Belediye Başkan Adayı ve mevcut Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, Polatlı’yı daha yeşil bir kente dönüştürmeyi hedefliyor.

“10 adımda marka şehir Polatlı” parolasıyla yola çıkan Cumhur İttifakı MHP Polatlı Belediye Başkan Adayı ve Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, 31 Mart Mahalli idare seçimleri kapsamında gelecek 5 yıla yönelik projelerini açıklıyor. Başkan Yıldızkaya, yeni dönem için demir yolunu mevcut Hızlı Tren hattı paraleline taşıyarak burada boşalan alana; Polatlı’nın doğu ve batı yönünde yer alacak şekilde yeşil alan oluşturmayı vaat ediyor.  İşte Yıldızkaya’nın o projesi:

-“Yeşil Kordon” İle Bir Avrupa Kenti Görünümüne Kavuşuyoruz-

“Şehrimizin içerisinden geçen demir yolunu mevcut Hızlı Tren hattı paraleline taşıyarak burada boşalan alana; Polatlı’nın doğu ve batı yönünde yer alacak şekilde; içerisinde çok amaçlı yürüyüş yolları, bisiklet yolları, kitap kafeler, dinlenme, oyun ve spor alanlarını barındıran bir yeşil kordon oluşturacağız. Tarihi kafeleri, antika vagonlardan oluşan sokak kütüphaneleri, yerel esnafın satış yapacağı mini büfeleri ve estetik mimarisi ile şehrimizin dokusuna uygun olarak planladığımız devasa alanımız çarşı merkezimize nefes aldırarak Polatlımızın göz bebeği haline gelecek. Böylece şehrimizin ortasında büyük bir alanı işgal eden demir yolu hattı gidecek, yerine nezih, ferah, aydınlık ve yeşil bir yasam alanı gelecek.”