Ana sayfa GÜNDEM Çay, Polatlı’nın trafik sorununu çözmeyi hedefliyor

Çay, Polatlı’nın trafik sorununu çözmeyi hedefliyor

344
0

Çay: “Polatlı’da ulaşım, problem olmaktan çıkarılacaktır”

Millet İttifakı CHP Polatlı Belediye Başkan Adayı Sami Çay, 31 Mart Mahalli İdareler seçimleri kapsamında bir yandan vatandaş buluşmalarına devam ederken bir yandan da Polatlı’ya dair projelerini açıklıyor.

Polatlı Belediye Başkanlığı görevine talip olan ve bu doğrultuda çalışmalarını aralıksız sürdüren Millet İttifakı CHP Polatlı Belediye Başkan Adayı Sami Çay, Polatlı’ya dair 40’tan fazla proje açıkladı. Bir yandan mahalle ve esnaf ziyaretlerine devam eden Çay, projelerini de anlatmaya devam ediyor. Çay, Polatlı’nın en büyük sorunlarından biri olan trafik sorununu çözmeyi hedefliyor. Bu konuda yapacakları çalışmalara değinen Çay, ana arterlerin yeniden düzenlenmesi ve otoparkları hayata geçireceklerini vaat etti. İşte trafik sorununu çözmeye dair projesi;

Trafik Düzenlemesi ve Otoparklar Projesi

“Ana arterlerin ihtiyaçlar doğrultusunda yeniden düzenlenmesi ve toplu taşıma konularında Polatlı’nın Ankara Büyükşehir Belediyesi hizmetlerinden yeterince yararlandırılması için gerekli girişimlerde bulunulacak, kişisel ve siyasi çekişmelerden uzak durularak Polatlı’nın hak ettiği hizmeti alabilmesi için her türlü gayret sarf edilecektir.  Ara sokakların da “Kentsel Dönüşüm Planı” çerçevesinde yeniden düzenlenmesiyle Polatlı’da ulaşım, problem olmaktan çıkarılacaktır. Plansız yapılaşma sonucunda ilçemizde “otopark” oldukça büyük bir sorun haline gelmiştir. Yeniden Polatlı Projesi kapsamında binalarımızın önündeki park alanları öncelikli Polatlılıların olacaktır.”