Ana sayfa GÜNDEM Doğan: “Polatlı Gazi İlçe unvanı almalıdır”

Doğan: “Polatlı Gazi İlçe unvanı almalıdır”

420
0

Polatlı İstiklâl Madalyalılar ve Kore, Kıbrıs, Devlet Övünç Madalyalılar Derneği Başkanı İhsan Edip Doğan, “Polatlı Gazi İlçe unvanı almalıdır” dedi.

Polatlı İstiklâl Madalyalılar Derneği Başkanı İhsan Edip Doğan, geçtiğimiz gün Millet İttifakı ABB Başkan Adayı Mansur Yavaş’ın düzenlediği Muhtar-STK toplantısına katılarak Polatlı ve Haymana tarihini anlattı. Sakarya Zaferi Arşiv fotoğraflarını katılımcılara dağıtan Başkan Doğan, Polatlı’nın Gazi İlçe olması talebini de Yavaş ve Beraberindeki Milletvekillerine iletti.

“Binlerce Şehidimizin, Gazimizin Kanlarıyla topraklarının sulandığı kutsal bir vatan parçasıdır”

Doğan, yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Sayın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Adayımız Mansur YAVAŞ Beyefendi. Sayın Millet Vekillerim ve Belediye Başkanı Adaylarım. Gazi İlçemiz Polatlıya hoş geldiniz, Sefalar getirdiniz. Sizlere, Gazi ilçemiz Polatlı ve Kardeş İlçemiz Haymana’dan kısaca bahsetmek istiyorum. Türk Milletinin ateşle imtihan edildiği, Kader savaşı Sakarya Zaferinin yokluklar içinde kavrulmuş Buğday yiyerek, aç susuz altı delik bağcıksız Çarıklarla, 22 Gün 22 Gece süren Sakarya Meydan savaşı sonucu kazanılan çok önemli bir vatan parçasıdır. Her karış toprağı 5.713 Şehidimizin ve 18.480. Kahraman Gazilerimizin kanlarıyla sulanan, ve tarihin canlı şahidi olan. Mustafa Kemal Atatürk’ün Polatlı Alagöz cephe karargahı, Karapınar Köyü Zafertepe karargahı ve Duatepe Hastanesi arkasında bulunan demiryolu üzerindeki taş yarma Vagon cephe karargahı. Duatepe, Kartaltepe, Yıldıztepe, Gazitepe Sarıçaltepe, Türbe tepe, Haymana Mangal Dağı, ve Çaldağı mevzilerinin bulunduğu ve ayrıcı Binlerce Şehidimizin, Gazimizin Kanlarıyla topraklarının sulandığı kutsal bir vatan parçasıdır.”

“350 Gazimize savaştan sonra İstiklâl Madalyası verilerek Onurlandırılmıştır”

“Savaş tarihimizin Şanlı sayfaları arasında yerini alan, ve asla unutulmaması gereken, Sakarya Meydan Muharebemiz. Yüce Ulusumuz için her zaman hatırlanması ve iftiharla yad edilmesi ve genç nesillere aktarılması gereken eşsiz bir kahramanlık destanı ve Mirasıdır. İstiklâl savaşında, Polatlı ve Haymana İlçelerinde Yunan’a karşı savaşan 1.350 Gazimize savaştan sonra İstiklâl Madalyası verilerek Onurlandırılmıştır. Onurlandırılan Binlerce Şehidimizin Polatlı ve Haymana İlçelerinde bulunduğunu ve bu kutsal topraklarda kefensiz yattığını hatırlatarak, Polatlı ve Haymana İlçelerine Gazilik Unvanı verilmesi halinde, Bu hususlarda üstün başarılı çalışmalarından tanıdığımız Millet İttifakı Millet vekillerimiz ve Ankara Millet vekillerimizden ve Başta Polatlı İstiklâl Madalyalılar Derneği ve Tüm Polatlılar- Haymanalılar olarak Bu isteğimizi kabul ettiğiniz takdirde Mahalli Seçimlerde ve İleri tarihlerde yapılacak olan Genel seçimlerde bizlerde Canı gönülden çalışmaya ve atalarımızın Ruhlarını Şad etmeye söz veriyoruz. Şu anda Polatlı’mızda bulunduğuz yerden hangi yöne bakarsak bakalım 5.713 Aziz Şehidimizin ve 18.480. Gazimizin Kanları ile sulanan bu kutsal toprakların, Köyleri ile birlikte üç yüz bin nüfusa ulaşan Polatlı ve Haymana ilçeleri hudutları içinde olduğu Görülmektedir. Gereken çalışmaların yapılarak Polatlı ve Haymana İlçelerimizin’de Gazi İlçe olmasını Yüksek Huzurlarınızda Arz ederken, Başta Büyük önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK Fevzi ÇAKMAK İsmet İNÖNÜ ve Silah Arkadaşları olmak üzere tüm Gazilerimize ve Aziz Şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmetler diler Önlerinde Saygıyla ve tazimle eğilir Mekanlarının Cenneti Ala olmasını dilerim Ruhları Şad olsun.”