Ana sayfa GÜNDEM Namık Kemal öğrencileri, uçak sertifikalarını aldı

Namık Kemal öğrencileri, uçak sertifikalarını aldı

690
0
PAYLAŞ

Namık Kemal Ortaokulu’nda Ata Model Uçak Kursiyerleri Sertifikalarını Aldı

Türk Hava Kurumu Polatlı Şubesi tarafından düzenlenen okullarda Model Uçak Kursları devam ediyor.

Ata Model Uçak sertifika töreni Namık Kemal Ortaokulu’nda THK Polatlı Şubesi tarafından gerçekleştirildi. THK Polatlı Şube Başkanı Ömer Lütfü TÜRKER, Şube Saymanı İbrahim Semih OĞUZLAR, Okul Müdür Vekili Mesut AHİ, Model Uçak Rehber Öğretmenleri Sevtap ÇELİK ve Hayriye İlknur ÖLÇENSOY’un katılımıyla yapılan törende öğrenciler sertifikalarını almanın sevincini yaşadı.

Öğrencilerin el becerilerini geliştirmeleri yönünde büyük katkı

Türk Hava Kurumu (THK) ve Uluslararası Havacılık Federasyonu (FAI) yönetmeliklerine uygun olarak model uçak sertifikasını almaya hak kazanan 66 öğrenci dönem boyunca büyük bir titizlikle ve heyecanla yaptığı ATA Model Uçaklarını tamamlayarak başarılarını sertifikayla taçlandırılmasından mutluluk duydu. Okul Müdür Vekili Mesut AHİ, Model Uçak kursunun ekim ayı itibariyle başladığını dönem sonunda kursun Temel Eğitim bölümünün tamamlandığını belirtti. Kursların 2. dönem de devam ettiğini ifade eden Okul Müdür Vekili Mesut AHİ sözlerine şöyle devam etti. “Bir dönem süresince öğrencilerimiz ATA model uçak eğitimi aldılar. Öğrencilerimizin mutluluğu gözlerinden okunuyor. Bu mutluluğu yaşatan başta Model Uçak Rehber Öğretmenlerimiz Sevtap ÇELİK ve Hayriye İlknur ÖLÇENSOY’a ve THK Polatlı Şubesi’ne teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. Belgelerini alan öğrenciler ise çok mutlu olduklarını belirterek, model uçak kursunun ikinci aşaması Flamingo Model Uçak kursuna devam etmek istediklerini söylediler. Kursu düzenleyen Model Uçak Rehber Öğretmenleri Sevtap ÇELİK ve Hayriye İlknur ÖLÇENSOY ise Model uçak kursunun öğrencilerin el becerilerini geliştirmeleri yönünde önemli katkısı olduğunu belirttiler. Bununla birlikte THK Polatlı Şubesi’nin model uçak kurs malzemelerini ücretsiz sunarak katkılarından dolayı THK Polatlı Şubesi’ne teşekkür ettiklerini sözlerine eklediler.

“ Amacımız Türk Havacılığını Gençlerimize Sevdirmek”

THK Polatlı Şube Başkanı Ömer Lütfü TÜRKER; “Türkiye’de özellikle son yıllarda havacılık alanında gösterilen gelişmeler, bu sektöre olan ilgiyi de artırdı. THK ülkemizde bu anlamda üstlendiği görevi başarıyla yerine getirmekle birlikte, gelecek nesillerimizin bu alana ilgi duyması için model uçak kursları açmaktadır. Öğrencilerin el becerilerinin gelişmesi başta olmak üzere, havacılığı sevdirmek, öğrencilerin havacılık bilgilerinin gelişmesine katkı sağlamak açısından da bu tür kursların yararlı olduğunu düşünüyorum. Eğlenerek öğrenen öğrencilerimiz ileride bu mesleği seçmeleri halinde pilotaj bölümü okuyarak meslek sahibi olabilecekler, ülkemizin havacılık alanında daha da gelişmesine katkı sağlayacaklardır. Açtığımız kursların bütün malzemeleri THK tarafından ücretsiz karşılanmaktadır, ayrıca başarılı öğrencilerin sertifika almasından mutluluk duyduk.”dedi.