Ana sayfa GÜNDEM Milli Eğitim’den, Gevher Nesibe ziyareti

Milli Eğitim’den, Gevher Nesibe ziyareti

762
0

İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç, haftanın ilk okul ziyaretini Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine yaptı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican KILIÇ, haftayı Gevher Nesibe MTAL ile açtı. Ziyareti sırasında, Şube Müdürleri Yusuf UYMAZ, Murat YEŞİLÇİÇEK, Çağlar UĞURLU Okul Müdürü Rüstem MELİKOĞLU ve Müdür Yardımcıları eşlik etti. Sabah ders öncesi öğretmen ve öğrenciler ile bir araya geldi. İstiklal Marşı törenine iştirak edip öğrencilere hitap etti. KILIÇ, yaptığı konuşmada; “Sizin yapmış olduğunuz her davranıştan sizin olduğu kadar bizler, okulunuz, öğretmenlerinizde sorumludur. Bizim yaklaşık 26 bin öğrencimiz var ve hepsinden mesulüz. Sizlerde dediklerimize dikkat ederek iyi insan olmaya çalışın ve kendinizi iyi yetiştirin. Şuan baktığımızda sadece lise mezunu olmak sizi bir yerlere getirmez bu yüzden üzerine daha fazla şeyler katmaya bakın. Çok iyi çalışın mevcut durumunuzla yetinmeyin” dedi. Daha sonra Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okundu.

Bilek güreşi sporcuları ile görüştü

Öğrencilerin dağılmasından sonra KILIÇ, Şube Müdürleri ve okul yöneticileri, öğretmenler odasında öğretmenlerle bir araya gelerek, sohbet etti. Okulla ve eğitim öğretimle ilgili bilgiler aldı. Kılıç;“Gençlerimizi birçok aktiviteye de dâhil edin sadece ders anlamında değil Bakanlığımızın da önemle üzerinde durmuş olduğu proje geliştirme kapsamında da öğrencilerimizin aktif rol almasını sağlayın. Bu her yönüyle öğrencilerimize çok şey katacaktır   ” dedi. Daha sonra bilek güreşi müsabakalarında dereceler kazanmış 11 ve 12. Sınıf öğrencileri ile görüşerek sohbet etti. Katılmış oldukları yarışmalar hakkında bilgiler aldı. Ziyaretin sonunda okul yöneticileri ve öğretmenler ile hatıra fotoğrafı çekilerek, okuldan ayrıldı.