Ana sayfa GÜNDEM Polatlıspor 56. Yaşını Kutladı

Polatlıspor 56. Yaşını Kutladı

696
0

Efsane Polatlıspor, 56 Yaşında!

1963 yılında resmi kuruluşu yapılan ve efsanevi spor tarihi ile Polatlı’da 7’den 70’de herkesin yüreğinde yer edinen Polatlıspor, geçtiğimiz akşam düzenlenen programla 56.yaşını kutladı. Programda ayrıca 1926 Polatlı Belediyespor Futbol Kulübü ve Polatlıspor Kulübünün, Polatlıspor çatısı altında birleşmesi yönünde ilk sinyaller de verildi.

Polatlı Spor Kulübü 56. Yaşını geçtiğimiz akşam düzenlenen gece ile kutladı. Gecede Polatlıspor’un 1963 yılından bugüne olan tarihi, hazırlanan video ve fotoğraf sergisi ile katılımcıların gözleri önüne serildi. O günlere götüren fotoğraflar, Polatlıspor’a gönül vermiş isimlere duygusal anlar yaşattı. Düzenlenen programda Polatlıspor’a destek veren isimlere plaketleri takdim edilerek yeniden destek sözü alındı. Programda ayrıca, şehrin başarılı futbol kulüplerinden 1926 Polatlı Belediyespor Futbol Kulübü ve Polatlıspor Kulübünün, Polatlıspor çatısı altında birleşmesi yönünde ilk sinyaller de verildi.

Polatlıspor’a bağış desteği

Düzenlenen geceye Polatlıspor eski ve yeni yönetimleri ile futbolcuların yanı sıra; Ankara Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Kandazoğlu, Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, CHP Belediye Başkan Adayı Sami Çay, Ak Parti İlçe Başkanı Aysel Demir, MHP İlçe Başkanı Uğur Güngör, İYİ Parti İlçe Başkanı Mürsel Kömez, Belediye Meclis Üyeleri ve meclis üyesi adayları, oda ve dernek başkanları ve çok sayıda sporsever katıldı. Programın sunuculuğunu yapan Haymanaspor Antrenörü Metin Karagöz, katılımcılara mikrofon doğrultarak Polatlıspor’a destek sözünü rakamlarla aldı. Polatlıspor’a bağış sözü miktarları şöyle: Aysel Demir 1000 TL, Mürsel Yıldızkaya 10 bin TL, Sami Çay 1500 TL, Murat Kandazoğlu 1000 TL, İlker Çetinkaya 20 bin TL, Cabbar Çepur 3000 TL, Uğur Güngör 2000 TL, Serkan Turgut 2000 TL, Serkan Özkan 1000 TL, Zeki Taşer 1000 TL, Levent Koç 1000 TL, Ali Şir Atalay 5000 TL, Mehmet Bakşi 2000 TL.

“Polatlı Spor bu şehrin sembol takımıdır”

Programın açılış konuşmasını yapan Polatlıspor Başkanı Faik Satışmış; “Polatlı spor şehrin en önemli, değerli sembol takımıdır. Polatlı sporda geleceğini teminatı altına almak hepimizin görevidir. Bu amaç ve düzenlemiş olduğumuz programımıza katılıp bizleri onurlandırdığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim saygılarımı sunarım sağ olun var olun.”dedi. Sonrasında Polatlı Spor İkinci Başkanı Bayram Gödel bir konuşma yaptı. Gödel, yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Polatlı Spor 1963 yılında kurulmuş uzun yıllar amatör liglerde oynadıktan sonra 1986-91 yılları arasında üçüncü lig ve akabinde şuan birincilik statüsünde olan ikinci lig de oynayarak ve 6 hafta kadar da lider olarak mücadele etmiştir. Hatta büyüklerimizin anlattıklarına göre  hedefini birinci lig olarak belirleyerek üç büyük takımların Polatlı’mıza geleceğini düşünerek yeni stad ve tesis yapacaklarını söyleyecek kadar inanmış Polatlı şehri ne yazık ki bunu başaramayarak düşüşe geçmiş bir kaç yıl daha profesör liglerde mücadele ederek şu an bulunduğu amatör liglere düşmüştür. Polatlı Spor bu şehrin sembol takımıdır. Bu şehirde yaşayan herkesin yolu bir şekilde Polatlı Spordan geçmiştir. Ya sporcu olarak ya seyirci olarak veya yönetici olarak mutlaka ve mutlaka yolunuza çıkmıştır.”

“Bizim amacımız Polatlı’da sporu kurtarmak”

“Polatlı Spor durumu ne olursa olsun çocuklarımızın hayalidir bu formayı giymek. Polatlı da yaşayan çocuklar için Polatlı Spor ne anlam ifade ediyor? Fenerbahçe’yi mi ,Ankara Gücünü mü, Galatasaray’ı mı, Beşiktaş’ı mı?. Daha geriye baktığımızda da bir  çok firma kulübünden daha eski yıllarda kurulmuştur. Ama ne yazık ki son yıllarda alt yapı eksikliği, üst panel’in bozulması tüm kategorilerde düzen bozulmuştur. İstisnalar kaideyi bozmuyor diye bir atasözü var. Liglerde başarı gösteren kulüplerimiz de var. Geldiğimiz noktada bizlerde bu duruma paralel olarak kötü durumdayız. Bizim amacımız Polatlı’da sporu kurtarmak. İlk önce bu işin merkezi Belediye Başkanımız var. Sağ olsun Sayın Başkanımız Mürsel Yıldızkaya’ya bu konu ile ilgili düşüncelerimizi aktardık. Projemizi sunduk  ve bize yardımcı olacağını tam destek vereceğini söyledi. Yola bu şekilde çıktık. Polatlı’da sporu hak ettiği yere getirmek için kurum, kuruluş, bütün spor kulüplerine vs herkesle görüşme yapıyoruz. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Bizim bu düşüncelerimize çok destek oldular. Siz değerli büyüklerimizin desteği ile başaracağız. Biz bütün şehir olarak bunu yapabileceğimize birlik ve beraberlikle çözebileceğimize tüm samimiyetimle inanıyorum. İnanmak başarmanın yarısıdır. Sizlerinde bizlerin gibi düşündüğüne inanıyorum, desteklerinizi bekliyorum.”

Kandazoğlu: “Polatlı Spor, Polatlı ilçesi açısından çok önemli olan bir kulüp”

Sonrasında konuşan Ankara Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Kandazoğlu ise şunları söyledi: “Hakikaten Polatlı Spora geçmişe dönüp baktığımızda ne kadar büyük bir mazisi olduğunu ne kadar büyük mücadele olduğunu görme fırsatını bir kez daha yakalamış olduk. Polatlı Spor, Polatlı ilçesi açısından çok önemli olan bir kulüp. Bu zamana kadar emeği olan bütün başkanlara, yöneticilere teşekkür ediyoruz ve  güzide grubu buraya kadar taşımak getirmek ve bu hatıraları bu insanlara yaşatmak gerçekten çok güzel. Güzel bir akşamda çok güzel bir ortamda bunları bir kez daha görme fırsatı yakaladığımız için teşekkür ediyoruz. Tabi ki spor denildiği zaman aklımıza sadece futbol geliyor. Ancak sporun farklı taraf açısına da bakmak lazım. Şu da bir gerçek çocukların mutlaka ve mutlaka sporla tanışması ve kaynaşması gerekir. Tabi ki bir şey dikkatimi çekti; İstiklal gazetesi ismini arşiv fotoğraflarında görüyoruz. Bu katkı basının ne kadar önemli olduğunu  ne kadar sizlerin yapmış olduğu çalışmaları aradan 20 30 40 yılda geçse unutulmaması adına önemli çalışma olduğunu gözler önüne seriyor. Dolayısıyla bu değerli gazeteci arkadaşlarımız onlar sayesinde bu fırsatı yakaladık  emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Mürsel Başkanla görüşmelerimizde sağ olsun kendisi tesis konusuyla ilgili çalışma yaptığını ve seçildiği takdirde bütün buradaki kulüpler için spor tesisi kazandıracağını söyledi.”

“Yapmamız gereken en önemli şey alt yapı desteği vermek”

Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya ise yaptığı konuşmada ilçedeki spor başarılarından bahsetti. Tesis sözünü yineleyen Yıldızkaya ayrıca 1926 Polatlı Belediyespor ve Polatlıspor’un birleşebileceği hakkında konuştu. Yıldızkaya, yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Yeni bir sayfa açtılar yeni bir dönemin başlangıcını yaptılar ve Polatlı Spor’un bu yönetimle birlikte daha büyük işler yapacağına inanıyorum. Değerli hemşerilerim sporu ve sporcunun kıymetini bilen bir kardeşiniz olarak göreve geldiğiniz günden itibaren bütün spor kulüplerimize destek olduk. Bunun yanında salon sporları da çok önemli. Özellikle Polatlı Belediyesi kız hentbol takımımız bizim dönemimizde ikinci ligden birinci lige, birinci ligden süper lige çıkarak ve Polatlı’mızda Türkiye  çapında çok büyük bir başarı elde etti. Bugün minik çocuklarımızın, minik kızlarımız, evlatlarımız ablalarını örnek alarak devam ediyorlar. Artık alt yapıya önem verme zamanı geldi kanaatindeyim. Yine futbolda 1926 Polatlı Belediye Spor kulübümüz 30 sene sonra belki ilk defa BAL liginde oynayarak deplasman ligde mücadele etmeye başladı ki bu Polatlı için önemli ve kıymetli. Tabi ki bizim yönetici sıfatıyla yapmamız gereken en önemli şey alt yapı desteği vermek. Maalesef bu dönem biz bu sözümüzü tutamadık. Bunun için üzgünüz ama inşallah önümüzdeki dönem için yeni bir spor tesisi yapacağız. Çünkü daha önce yer bulmakta, izin almakta zorlandık yetiştiremedik.”

“Asıl olan Polatlı Spor’dur”

“Otuz beş bin metre karelik bir alana Polatlı Belediye Spor Tesisi yapacağız kapalı sahası olmak şartıyla. Burada Polatlı’da ki bütün kulüplerimiz faydalanacak. Gördük ki Polatlı’lılar spora çok ilgililer, spora duyarlı insanlar var. İnşallah bütün kulüplerimizde Polatlı Spor başta olmak üzere önümüzde ki dönemi planlamak durumundayız. Elbette ki Polatlı Spor, spor denilince bu şehrin markası. Yapılabilirse, ihtiyaç duyulabilirse önümüzde ki dönemler de 1926 Polatlı Belediye Sporla, Polatlı Sporu birleştirebiliriz. Çünkü her iki kulüpte bu şehrin değeridir ama asıl olan Polatlı Spor’dur bunu biliyorum. Yıllardır bu kulübe destek veren, hizmet eden herkese teşekkür ediyorum. Yalnız 1926 Polatlı  Belediye Spor’un kurulduğu günden itibaren fedakar yönetim kuruluyla, Yönetim kurulu başkanlarıyla, bizlerinde katkısıyla hakikaten çok büyük iş yapılıyor. Arka arkaya iki sene şampiyonluk yaşatarak Polatlı’mıza ilk defa deplasman ligde top oynuyorlar. Tabi ki Polatlı’nın hak ettiği yer burası değil. İnşallah önümüzde ki dönem bunu hep beraber planlayarak, toplumun bütün kesimlerini bu işin paydaşı yaparak bütün kulüplerimizi bir araya getirerek az önce sayın Bayram Gödel’in ifade ettiği gibi biz spora destek verdiğimizde bunun da mutlaka farklılık bulacağına ben bütün kalbimle inanıyorum.”