Ana sayfa GÜNDEM Türkiye Bilardo Şampiyonasında Polatlı Temsilcileri

Türkiye Bilardo Şampiyonasında Polatlı Temsilcileri

847
0

Berk Işık, Polatlı Bilardo tarihinin en büyük başarısını kazandı

“Polatlı Belediyespor sporcuları, 19 Şubat -4 Mart 2019 tarihlerinde Antalya ’da oynanan 2019 Türkiye Üçbant Bilardo Şampiyonasında Büyükler ve Veteranlar dallarında Polatlı adını başarıları ile duyuruyor”

2019 Türkiye Finali 3 Bant Bilardo Şampiyonaları Ankara seçmeleri, Polatlı’dan Polatlı Belediyespor Bilardo Takımı sporcularının katılımı ile TBF tarafından gerçekleştirildi. Yapılan maçlar sonunda Ankara’da 7.sırada yer alan İ. Berk Işık ile Genel sıralamada yer alan Mehmet Işık,Murat Külat Ankara’da 7.sırada yer alan İ. Berk Işık 19 Şubat ta başlayan bu şampiyonada,Türkiye klasmanında elde ettiği avantaj ile, 27 şubat tarihinde sahaya çıktı ve şampiyonada Polatlı tarihinde yeni bir başarıya imza atarak iki maç üst üste kazandı ve 1500 sporcunun yarıştığı şu ana kadar bir ön eleme turu, 6 ön eleme turu ve iki eleme turundan sonra Büyükler klasmanında, son 244 sporcu içerisinde ilk 48 için üçüncü tura çıktı.

İlk 48 sıraya seçilmek için mücadele edecekler

Polatlı Belediyespor Bilardo Takımı Sporcularımız bu şampiyonada alacakları sonuçlara göre kazanacakları puanlarla Türkiye de oynanacak iki etapta daha ilk 48 sıraya seçilmek için mücadele edecekler. Türkiye Şampiyonalarında Polatlı’nın temsilcileri Ankara da yapılan müsabakalarda Türkiye’de Ankara ilinde temsil edecek olan sporcuların belirlenmesi için il birinciliği turnuvası düzenlendi. Bu şampiyonaya Polatlı Belediyespor sporcuları da katıldı.

Işık’tan, Polatlı Bilardo tarihinin en büyük başarısı

Ankara’da Ocak 2019’da düzenlenen il seçmelerine Polatlı’dan Belediye spor Bilardo takımından Mehmet Işık, Murat Külat, Gümrah Karadere, Tayfun Kurt, Osman Öztürk, Mehmet Işık(Sivas), Yasin Nişli , İ. Berk Işık ve Umutcan Bilgen katıldı. Yapılan maçlar sonunda Ankara’da 7.sırada yer alan İ. Berk Işık, Polatlı Bilardo tarihinin en büyük başarısını kazandı.

“Bilardo takımımız Polatlımızın adını da Antalya’da gurur ile temsil ediyor”

Polatlı Belediyesporda Tarihi Başarı Türkiye Bilardo Federasyonu 2.Kademe Antrenörü, GSGM. Antrenör hocası, Polatlı Belediyespor Antrenörü Mehmet Işık ,konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “Ankara’daki Üçbant Şampiyonasında Polatlı Belediyespor Bilardo takımı olarak Tarihi bir başarıya imza attık. Ankara da yaptığı derece ile Türkiye de Ankara yı temsil etme başarısını yakalayan Polatlı Belediyespor Bilardo Takımı sporcusu Ankara’da 7.sırada yer alan İhsan Berk Işık , 19 Şubat -4 Mart 2019 tarihlerinde Antalya ’da oynanan 2019 Türkiye Üçbant Bilardo Şampiyonasında ,önceki yıllar vebu yıl Türkiye klasmanında elde ettiği avantaj ile, 27 şubat tarihinde sahaya çıktı ve şampiyonada da Polatlı tarihinde yeni bir başarıya imza atarak iki maç üst üste kazandı ve 1500 sporcunun yarıştığı şu ana kadar bir ön eleme turu, 6 ön eleme turu ve iki eleme turundan sonra Büyükler klasmanında, son 244 sporcu içerisinde ilk 48 için üçüncü tura çıktı. Kısaca, Bilardo takımımız Polatlımızın adını da Antalya’da gurur ile temsil ediyor. Ayrıca kulübümüz üç yıldır sürdürdüğü kararlı ve istikrarlı resmi müsabakalara katılma çabaları sonucu artık Türkiye Bilardo Federasyonu kongrelerinde 4 delege ile temsil hakkını elde etti. Bu da takım seviyesinde kazandığımız ciddi bir sonuçtur. Bize destek veren herkese ve Polatlı da spor ile uğraşan tüm kulüpleri, özellikle kulübümüzü her zaman destekleyen Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’ya teşekkür ederiz.”dedi. Sporcularımız bu etapta aldıkları sonuçlara göre kazanacakları puanlarla bu yıl Türkiye de oynanacak iki etapta daha yarışarak ilk 48 sıraya seçilmek için mücadele edecekler. İstiklal Gazetesi olarak sporcularımıza bu müsabakalarda başarılar diliyoruz.