Ana sayfa GÜNDEM Pazarcılar, dayanışma gecesinde buluştu

Pazarcılar, dayanışma gecesinde buluştu

326
0

Pazarcılar Dayanışma Gecesi İçin Toplandı

Polatlı Pazarcılar ve Seyyar Satıcılar Esnaf Odası, pazarcı esnaflarının aradaki bağlarını daha da kuvvetlendirmek, dostluklarını, pekiştirmek için geçtiğimiz akşam Güldeste Konak Restoranda birlik, beraberlik ve dayanışma gecesi düzenledi.

Polatlı Pazarcılar ve Seyyar Satıcılar Esnaf Odası, geçtiğimiz akşam Güldeste Konak Restoranda birlik, beraberlik ve dayanışma gecesi düzenledi. Düzenlenen geceye; Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, AK Parti İlçe Başkanı Aysel Demir, Türkiye Meyveciler Sebzeciler Federasyonu Genel Başkanı ve Polatlı Pazarcılar ve Seyyar Satıcılar Esnaf Odası Başkanı Ali Karaca, Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Ertuğrul Kıymaz ile çok sayıda pazarcı katıldı. Pazarcılar odası birlik, beraberlik ve dayanışma gecesinde gündemde konularından biri de 31 Martta yapılacak mahalli idareler seçimleri oldu.

“Çocuğumuzun rızkını kazanarak, bizler devlete yük olmayan insanlarız”

Türkiye Sebzeciler, Meyveciler ve Seyyar Pazarcılar Federasyonu Başkanı Ali Karaca, yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Polatlı Pazarcılar Odası Başkanı olarak bütün Türkiye’yi temsil eden bir kardeşiniz olarak Genel Kurul da yine bana sahip çıktınız o gün bugündür kendi aramızda bir dayanışma gecemiz olsun hep beraber eğlenelim.Ama çok sevdiğim hatta yanında yevmiye ile alıp çalıştığım çok değerli pazarcı abim Tarık Dinç hastalığa yenik düştü. Bizler gerçekten zor zamanlar durum ve meşakkatli bir işle uğraşıyoruz -10 derece  de o buz gibi betonarme Pazar yerinin içinde olsun , 40 derece sıcaklarda olsun , çoluk çocuğumuzun nafakasını rızkını kazanarak devlete yük olmayan insanlarız. 15 Temmuz’da da bir tek pazarcılar sahnedeydi yine pazarcılar Polatlı – Ankara yolunu kapattı,yine pazarcılar hem belediye başkanımız Sayın  Mürsel Yıldızkaya ve AK Parti İlçe Başkanı Sayın Aysel Demir’in talimatları ile  her yeri kapattık 15 Temmuz’da hain darbecilere yol vermedik.Bize gelecek her türlü zarara karşı he zaman devam etmeyiz az sermaye ile az bütçe ile mücadele ederiz çoluk çocuğumuzun rızkını çıkarırız.”

“Şehitlik mahallesine de pazar yeri istedik onun yerini de ayırdı”

“Perpa’nın yapımında olsun bitiminde olsun emeği geçen herkese Allah razı olsun . Bu yıl Perpa’da o aşırı sıcaklardan dolayı Perpa’nın içine klima sistemini koyarak pazarcı kardeşlerimin yaz sebze ve meyvesinin bozulmaması ve daha rahat bir ortamda klima sistemini kurarak bize o imkanları sağlayan Belediye Başkanıma huzurlarınızda bir daha teşekkür ediyorum. Göreve geldiğimde beraber çok farklılık yaptık. Ben pazarcılık yapmayı severim. Şehitlik mahallesine de pazar yeri istedik onun yerini de ayırdı. Hem şehitlik  hem Şehitlik Mahallesi  hem de Mehmet Akif Mahallesinde yerlerimizi belirledik Bize söz verdi sözlerini yerine getirdi başkan özellikle Şentepe Pazarında çok mücadele ettik. Şuan Samanyolu Koleji’nin yanında 5 dönümlük bir arazi , Mehmet Akif Mahallesi’nde de çok güzel bir yer tespit ettik 4 dönüm civarında . Rabbim birliğimizi, beraberliğimizi bozmasın az tadı ile bir ömür aynı sahada beraber pazarcılık yapmayı ekmeğimizin mücadelesini vermeyi beraber gerekirse düğünlerde, cenazelerde olmayı her zaman bu kardeşliğimizi bu birlikteliğimizi bozmamak dileğiyle.”

“Mesai tanımadan mazeret üretmeden…”

Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya ise yaptığı konuşmada şunları söyledi: “2014 yılında sizlerin büyük desteği ile duasıyla Polatlı gibi güzel bir şehre büyük bir şehre  ve sizler gibi Şehitler Diyarı evlatlarının hizmetinde olarak Belediye Başkanı olduk, o günden bugüne mesai tanımadan mazeret üretmeden  imkanlarımız çerçevesinde hatta imkanlarımızı çoğu zaman zorlayarak hizmet etmeye gayret gösterdik. İyi günde kötü günde hep beraber olduk.Geçen dönem sizlere söz vermiştim seçim vaatleri şükürler olsun geri dönüp baktığımda bunların hemen hemen tamamını yaptığımızı görüyorum bununla gurur duyuyorum bana bu güzel şehre hizmet etme şansı veren sizlere teşekkür ediyorum.Yeni bir dönem ile karşı karşıyayız. Nasip olursa 31 Mart günü Türkiye sandığa gidiyor.Seçimlerin ülkemizde Polatlımıza hayırlar getirmesini diliyorum. Cenabı Allah şehrimiz için hayırlısı olanı nasip etsin . Bu dönem içinde şahsımın Polatlı’ya dair vaatleri var. Bunları yaklaşık 15 gün önce bir seçim beyannamesi açıklayarak kamuoyuna paylaştım. Burada şehrimizin trafik sorununa , üretim sorununa ,turizm ufkuna , üniversitede gayretlerine dair projelerimiz var. İnşallah önümüzdeki  dönem hep birlikte devletimizin gücü Büyükşehir Belediyemizin katkısı ve Polatlı Belediyesi’nin de heyecanı ile bunların hepsini hep birlikte  hayata geçireceğiz. Tek bir tek bir hedefimiz var her şey Polatlı için Polatlı’ya ne yaparsak ne hizmet edersek o bizim için kardır diye düşünüyoruz ”

 “Yapacağımız ilk işlerden ikisi 2 tane daha pazar yeri olacak”

“Perpa daha önce yapılmıştı. Biz de bazı eksikliklerini tamamlayarak size daha iyi bir imkan sunduk. Şentepe’de konut arsamızın olduğu yerin vasfını değiştirerek pazar yeri yaptık. Başta Şentepeli  hanımefendiler  ve pazarcı kardeşlerimiz çok nezih bir ortamda pazar yapıyorsunuz. Ama bu yeterli mi, hayır. Bunu defalarca Ali Bey ile görüştük. Maalesef daha önceki imar planlarında pazar yeri olarak yer ayrılmadığından bunun sıkıntısını yaşadık. Şu anda bir tane Fatih Mahallesi’nde hem Fatih Mahallemize hem Şehitlik Mahallemize hizmet edecek olan yaklaşık 4 bin 500 metrekarelik, bir de Mehmet Akif Mahallesi TOKİ bölgesinde hem mahallemize hem Şehitlik karşısına hizmet verecek olan bir pazar yeri projesi hazırlıyoruz. İmar uygulaması son aşamaya geldi. Projemiz hazır tekrar bize görevi nasip ederse sizlerde desteklerseniz inşallah önümüzdeki dönem yapacağımız ilk işlerden ikisi de 2 tane pazar yeri olacak.”