Ana sayfa GÜNDEM PAL Kariyer Günlerinde “Polislik” anlatıldı

PAL Kariyer Günlerinde “Polislik” anlatıldı

160
0
PAYLAŞ

Polatlı İlçe Emniyet Müdürlüğü Polisleri, Polatlı Anadolu Lisesi Kariyer Günleri programında 12.sınıf öğrencilerine polislik mesleğini anlattı.

Polatlı Anadolu Lisesi Mezunları Derneği (PALMED) ve Polatlı Anadolu Lisesi tarafından öğrencilerine yönelik meslek seçiminin önemi seçtikleri mesleklerin zorluk ve kolaylıklarını daha iyi anlamaları amacıyla düzenlenen ve geleneksel hale gelen kariyer günleri programının geçtiğimiz günkü konukları Polatlı İlçe Emniyet Müdürlüğü Polisleri oldu.

Polatlı İlçe Emniyet Müdürlüğü’nden; İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Ali Ekber Eker, Polis Merkez Amiri Selahattin Küçük, Asayiş Büro Amiri Taha Yasin Kalın, Trafik Denetleme Büro Amiri Burç İlgen ve Polis Memurları öğrencilere polislik mesleği hakkında bilgi verdi. İlçe Emniyet Müdürlüğü Polisleri, Polatlı Anadolu Lisesi 12.sınıf öğrencilerine Polislik mesleğinde görevler, çalışma alanları ve mesleğin avantajları ile zorluklarını anlattılar. Polisler daha sonra öğrencilerin meslek hakkında merak ettikleri soruları cevaplandırdı. Öğrenciler polislik mesleğine büyük ilgi gösterdi. Polisin halkın can ve mal güvenliğini sağladığını, kamu düzenini koruduğunu ve düzene karşı gelenleri yakalayarak adalete teslim eden kolluk kuvveti olduğunu kaydeden Polisler, içinde vatan ve bayrak sevgisi olan herkesin polislik mesleğini severek yapacağını belirttiler. Polisler, daha sonra gelen sorular üzerine meslek hayatlarında yaşadıkları ilginç ve unutulmaz anıları da öğrencilerle paylaştılar.