Ana sayfa GÜNDEM Ayar, Saadet Partisi Polatlı Belediye Başkan Adayı oldu

Ayar, Saadet Partisi Polatlı Belediye Başkan Adayı oldu

599
0
PAYLAŞ

Saadet Partisi adayını açıkladı; Reşat Ayar

İlçemizde 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde ittifaklara katılmayarak kendi adayını açıklayan bir diğer parti Saadet Partisi oldu. Saadet Partisi Polatlı Belediye Başkan Adayı, eski ilçe başkanı Reşat Ayar olarak açıklandı.

Saadet Partisi Polatlı İlçe Başkanlığınca dün ilçe binasında aday tanıtım toplantısı düzenlendi. Kısa süre önce İlçe Başkanlığından istifa ederek adaylık başvurusunu yapan eski Başkan Reşat Ayar, Polatlı Belediye Başkanlığına Aday olduğunu açıkladı. Düzenlenen basın toplantısına SP İlçe yeni Başkanı Kadir Öztürk ve Yönetimi ile Ankara İl Başkan Danışmanı ve SP Polatlı eski İlçe Başkanlarından Hasan Aktaş katıldı.

Öztürk: “Memlekette satılmadık bir şey bırakmamışlardır”

Toplantının açılış konuşmasını yapan Saadet Partisi Polatlı İlçe Başkanı Kadir Öztürk, konuşmasına başlarken geçtiğimiz günlerde Kartal’da çöken binada hayatını kaybedenlere ve İstanbul’da düşen helikopterde Şehit olan askerler için Allahtan rahmet ve ailelerine başsağlığı diledi. Hiçbir çevreyle işbirliği içerisinde olmadıklarını vurgulayan Öztürk; “31 Mart seçimlerine parti olarak tek başımıza giriyoruz. Tabi bazı çevrelerden bize bir takım parti ile iş birliği yaptığımızı söylüyorlar. Bu yakıştırmaların hiç birini kabul etmiyoruz. Geçmişte iktidarda bulunduğumuz dönemde şu ülkede memleketimize yatığımız icraatlar bellidir. Yani yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Allah rahmet eğlesin Erbakan’ın tarihinde CHP ile koalisyon yapmıştık. O dönemde ağır sanayi hamleleri için güçlü bir temel atmıştık. Bunlar hep koalisyonlarda olmuştur. Aynı zamanda kuran kursları açmıştık, imam hatip okulları açmıştık, Kıbrıs harekatı yapmıştık, Cumhuriyet döneminde en büyük olaylardan birisidir. Şimdi AK Parti genel başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan bize bir takım ithamlarda bulunuyor. Cumhuriyet Halk Partisi ile geçmişteki seçimlerle iş birliği yaptık, teröristlerle iş birliği yapmışız. Biz teröristlerle iş birliği yapmadık. Biz geçmişte bunları yapmışız ağır sanayi hamleleri yapmışız, 400 küsur temel atmışız. Bu arkadaşlar ne yapıyor? 90-100 yıllık birikimi satmışlardır. Memlekette satılmadık bir şey bırakmamışlardır. Ne iş yapıyorlar manavcılık yapıyorlar, semtlere tanzim stantları kuruyorlar, patates, soğan, sarımsak satıyorlar. Yazık günahtır. Biz diyoruz ya çare var mı? Çare var; Çare Saadet Partisidir. Millet şimdi bir liranın iki liranın hesabını yapıyor. 1 kilo patates alacam diye kuyrukta bekliyorlar. Yazıktır günahtır.”şeklinde konuştu.

Ayar: “Metodumuz dürüst başkan dürüst yönetimdir”

Sonrasında Saadet Partisi Polatlı Belediye Başkan Adayı Reşat Ayar konuşma yaptı. Ayar, konuşmasında; Saadet Partili bir belediyenin nasıl olacağını anlattı. Başkan Adayı Ayar; “Polatlı  Saadet Partisi Belediye Başkanı Adayı olarak SP genel merkezine ve ilçe teşkilatımıza teşekkür ederim. SP’nin bu seçimdeki kampanyası dürüst olmak gerekirse metodumuz dürüst başkan dürüst yönetimdir. Temel mesajımız; ayrıştırıcı değil birleştirici, tartışmacı değil huzurdan barıştan  ve kardeşlikten yanadır. SP Partililer adalete, dürüstlüğü, samimiyeti benimsemiştir. Saadet Partililer milli ve manevi değerleri istismar ya da suiistimal edilmesine müsamaha göstermezler. Saadet Partililer hayata ahlak penceresinden bakar, kin tutmadan, rövanş beklemeden, intikam gütmeden adaleti savunur. SP Partililer geleneğe, göreneğe ve adabı muaşerete değer verirler. Saadet Partililer kendi menfaatlerini öncelemez her durumda haklı söylerler. Saadet Partililer adaleti satmamaya titizlik gösterirler. Dürüstlük, belirleyici anlayışımız ve prensiplerimizdir.”dedi.

“Yolsuzluk ve israfa geçit verilmeyecek”

Ayar, konuşmasının devamında şunları söyledi: “Planlı ve programlı çalışacağız. İşi ehline vereceğiz, yolsuzluk ve israfa geçit verilmeyecek, bize emanet edilen mala yetime sahip çıkar gibi sahip çıkacağız, hizmete ve atamada partizanlık ve ayrımcılık yapmayacağız, kapımız her an herkese açık olacak, hizmette halkın kültür değerlerini göz önüne alarak kültürleri koruyup zenginleştireceğiz, hizmetlerimizde her şey hızlı doğru estetik bir biçimde yapacağız, hesap verilebilir ve şeffaf olacağız, herkesin derdi ile dertlenecek halkımız ile bütünleşeceğiz, imar uygulamalarında hiç kimseye rant sağlamayacağız, merhametli ve adil olacağız.”

Reşat Ayar Kimdir?

1965 yılında Sarıoba mahallesinde doğdu. Ankara Devlet Demir Yollarında ve Büyükşehir EGO Otobüs İşletmesinde çeşitli görevlerde bulunarak emekli olmasının ardından serbest çalışmalarda bulundu. Ayar, evli ve iki çocuk babasıdır.

Aktaş: “Polatlı, sanayi değil tarım şehridir”

Toplantı sonunda ise Ankara İl Başkan Danışmanı ve SP Polatlı eski İlçe Başkanlarından Hasan Aktaş, ülkenin ekonomik durumu ağırlıklı bir konuşma yaptı. Konuşmasına başlarken Polatlı çiftçisinin sadece bankalara 500 milyon TL borcu olduğunu belirten Aktaş, gelinen ekonomik durum hakkında yıllar önce uyarıda bulunduklarını söyledi, o yıllarda çıkan gazete haberlerini hatırlattı. Aktaş; “Polatlı sanayi şehri değildir. Bir tarihi şehirdir. Polatlının nüfusunun yüzde yetmişi geçimini tarımdan sağlar. Bu tarım politikasının 2001 de uygulanan politikasının mutlaka değişmesi lazım. Çiftçilerimiz yanlış tarım politikası yüzünden eziliyor.”dedi.