Ana sayfa GÜNDEM PAL Kariyer Günleri devam ediyor

PAL Kariyer Günleri devam ediyor

378
0
PAYLAŞ

Öğrenciler, Akademisyenlik ve İnşaat Mühendisliğini öğrendi

Polatlı Anadolu Lisesi Mezunları Derneği (PALMED) ve Polatlı Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen kariyer günleri programı yeni mesleklerle devam ediyor.

Polatlı Anadolu Lisesi’ndeki Kariyer Günleri etkinliğinde değişik unvanlarda çalışan meslek grubu temsilcileri belirli aralıklarla öğrencilerle buluşuyor. Polatlı Anadolu Lisesi Mezunları Derneği (PALMED) ve Polatlı Anadolu Lisesi tarafından öğrencilerine yönelik meslek seçiminin önemi seçtikleri mesleklerin zorluk ve kolaylıklarını daha iyi anlamaları amacıyla düzenlenen ve geleneksel hale gelen kariyer günleri programının altıncısı bu yıl 8-22 Şubat tarihleri arasında yapılıyor. Programda 24 meslek sahibi toplamda 19 mesleği Polatlı Anadolu Lisesi öğrencilerine tanıtacak.

Akademisyenlik ve İnşaat Mühendisliği anlatıldı

PAL Kariyer günlerinin dünkü programında öğrencilere akademisyenlik ve inşaat mühendisliği anlatıldı. Sabah saatlerinde Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Doçenti Dr. Cenker Göker, PAL 12.sınıf öğrencilerine Akademisyenliği anlattı. 1996 Polatlı Anadolu Lisesi mezunu olan Göker, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazandı. Şu anda bitirdiği okulda Doçentlik yapıyor. Göker, Mayıs ayında Profesör olacağı bilgisini de verdi. Programda öğleden sonra ise Efe Mühendislikten İnşaat Mühendisi Halil İbrahim Efe, PAL 12.sınıf öğrencilerine İnşaat Mühendisliği konusunda bilgi verdi. Efe, mesleğinin çalışma alanları, yapılan çalışmalar ile mesleğin avantajları ve zorluklarını anlattı.