Ana sayfa GÜNDEM Çay’dan 12 maddede “Halkçı Belediyecilik”

Çay’dan 12 maddede “Halkçı Belediyecilik”

436
0
PAYLAŞ

Başkan Adayı Çay, nasıl bir kent oluşturmayı hedefliyor?

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı Belediye Başkan Adayı Sami Çay, Polatlı’da yaşayan her yurttaşın derdini dinlemeye ve yerelde iktidar olduğu takdirde nasıl bir kent yapacağını anlatmaya devam ediyor.

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı Belediye Başkan Adayı Sami Çay, 31 Mart Yerel seçimleri kapsamında; CHP İlçe Başkanı Selami Ovacık ve meclis üyesi aday adayları ile birlikte esnaf ve vatandaşlarla buluşmaya devam ediyor. Gece gündüz demeden esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen Çay ve ekibi, merkez ve kırsal mahallelerde vatandaşlarla görüşüp sorunları tespit ediyorlar. Başkan Adayı Çay, yaptığı basın açıklaması ile nasıl bir kent oluşturmayı hedeflediklerini 12 madde halinde sundu.

“Vatandaş, kendisini yok sayan anlayıştan sıkıldı”

Çay, yaptığı açıklamada; “Vatandaşın artık dermanı kalmadı, ekonomik krizler herkesi yordu. Kendisini yok sayan anlayıştan sıkıldığını ve kendisinin merkezde olduğunu kabul eden bir yönetim anlayışının gelmesini istiyor. Halk derdini dinleyen derdine derman olan belediyecilik anlayışı istiyor. Özetle biz, “Halkçı Belediyecilik” istiyoruz. Değerli Polatlılı yurttaşlarım siz de böyle kentte yaşamak istiyorsanız, bize destek verin. Hep birlikte kardeşçe, geleceğe umutla ve güzellikle bakalım.”dedi ve şu maddeleri sıraladı.

 1. Hoşgörülü ve Saygılı Kent

Biz, yurttaşlarımızın yaşam tarzlarına, değerlerine ve kimliklerine saygılı davranan; hiç kimseyi ötekileştirmeyen hoşgörülü bir belediyecilik istiyoruz.

 1. Hakça Paylaşan Kent

Biz, kent de oluşan zenginliğin bir avuç siyasetçinin ya da yandaşın cebine rant olarak girmesini değil, tüm yurttaşlara hakça dağıtılmasını istiyoruz.

 1. Hesap Veren ve Şeffaf Yönetilen Kent

Biz, kent sakinlerine, ödedikleri vergilerin hesabının verildiği ve tüm harcamaların denetlendiği şeffaf bütçeli belediye istiyoruz.

 1. Yoksulluğu Yenen Kentler

Biz, yoksulluğun, açlığın ve işsizliğin olmadığı; hiçbir çocuğun yatağına aç girmediği kent istiyoruz.

 1. Üreten ve İstihdam Yaratan Kent

Biz, tüketen ve israf eden değil, her alanda üreten ve insanlarımıza nitelikli istihdam yaratan belediye istiyoruz.

 1. Yenilikçi Akıllı Kent

Biz, yenilikleri ve akıllı teknolojileri kentin doğasına ve kültürel mirasına ihanet etmeden hayata geçiren belediye istiyoruz.

 1. Ulaşım ve Altyapı Sorunları Çözülmüş Kent

Biz, kent sakinlerinin trafikte harcadığı süreyi azaltan ve ulaşım maliyetlerini düşüren yenilikçi ve alternatif ulaşım modelleri sunulmasını istiyoruz.

 1. Nefes Alan Kent

Biz, yüksek binalardan oluşan “beton ormanlarında” boğulmak değil, çocuklarımızın parklarda ve yeşil alanlarda oynadığı; planlı, temiz ve nefes alabileceğimiz kent istiyoruz.

 1. Sosyal Adaleti Sağlayan Kent

Biz, yoksul, engelli ve yaşlılar başta olmak üzere tüm dezavantajlı vatandaşlarımıza, insan onuruna yaraşır biçimde sosyal yardım ve pozitif ayrımcılık yapılmasını istiyoruz.

 1. Kültür ve Sanatı Geliştiren Kent

Biz, kent sakinlerinin kültür-sanat etkinliklerine ve spor faaliyetlerine kolayca erişebilmesini sağlayan belediye istiyoruz.

 1. Doğa Dostu Yeşil Kent

Biz, yalnızca insanların değil, kentteki tüm canlıların haklarının gözetilmesini istiyoruz.

 1. Mutlu ve Gülümseyen Kent

Biz, emeklisi, işçisi, memuru, esnafı, sanayicisi, çiftçisi, öğrencisi velhasıl tüm yurttaşlarımızın, hep birlikte mutlu ve huzurlu yaşadığı belediye istiyoruz.