Ana sayfa GÜNDEM Kuşoğlu; “Hem Ankara hem de Polatlı’yı alacağız”

Kuşoğlu; “Hem Ankara hem de Polatlı’yı alacağız”

499
0
PAYLAŞ

Vekil Kuşoğlu, yerel seçim öncesi Polatlı turunda

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, cumartesi sabahı Polatlı’da partilileri ile buluştu.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, geçtiğimiz gün CHP Polatlı Seçim İrtibat Bürosunu ziyaret etti. Kuşoğlu burada CHP Polatlı Başkan Adayı Sami Çay, CHP İlçe Başkanı Selami Ovacık, yönetimi ve çok sayıda partili ile bir araya geldi. 31 Mart 2019 mahalli idareler seçimlerine yönelik açıklama yapan Kuşoğlu; “Biz hem Ankara Büyükşehir Belediyesini hem de Polatlı’yı Allah’ın izni ile alacağız.”dedi.

Ovacık: “İYİ Partinin de katkıları ile beraber Polatlı’da seçimi alacağız”

Toplantıda ilk olarak konuşan İlçe Başkanı Ovacık; “Polatlı seçmenimizin partimize ve adayımıza oldukça fazla teveccühü var, bu da bizi memnun ediyor. İnşallah millet ittifakı olarak İYİ Partinin de katkıları ile beraber Polatlı’da seçimi alacağız diye düşünüyorum. Gayet olumlu bir hava var.”dedi. Sonrasında sözü Kuşoğlu’na verdi.

Kuşoğlu: “Normal olarak bu seçimlerin iktidar için bir hezimet olması lazım”

Konuşmasına başlarken ülkedeki ekonomik sıkıntılara değinen Vekil Kuşoğlu; “Türkiye’de vatandaşın çektiği büyük sıkıntılar var. Normal olarak bu seçimlerin iktidar için bir hezimet olması lazım. Ülkedeki ekonomik koşullara, dış politikaya bakarsak, siyasi gelişmelere bakarsak iktidar için büyük bir sıkıntıdır. Türkiye’de sanayiden üretime, dış politikadan devletin yönetilmesine kadar her alanda büyük sıkıntılar var. Cumhurbaşkanı Hükümet Sistemi dedikleri sistemi getirdiler. Türkiye’de başbakanlık müessesesi yüz yıllardır vardı, bunu kaldırdılar. Başbakan ve Cumhurbaşkanı birlikte istişare yaparak memleketi öyle yönetirlerdi, çok da olumlu işler yapmışlardı. Kaldırmalarının hiçbir sebebi yok.”dedi.

“Vatandaşın geçim derdini yine unutturmaya çalışacaklar”

Sonrasında Polatlı çiftçisinin sorunlarına değinen Kuşoğlu, AK Parti iktidarını eleştirmeyi de ihmal etmedi. Kuşoğlu; “Üretmeyen, tüketen, her şeyi ithal eden bir ekonomi mevcut. Birkaç ay önce Polatlı çiftçisi soğan stokçusu denilerek itham edilmişti. Bu soğan yıllardır üretilir, depoya konur ve satılır. Bunların hakikaten gitme zamanı geldi, milletin de bunları göndermesi lazım. Bütün televizyonlar, gazeteler, sosyal medya, devlet imkanları ellerinde. Daha dün Sayın Erdoğan Sivas’a ziyarette bulundu, Cumhurbaşkanı olarak gitti, AK Parti Genel Başkanı olarak siyasi konuşma yaptı. Cumhurbaşkanı olarak gidiyorsun, devlet imkanını kullanıyorsun, devletin uçağıyla gidiyorsun, vali emniyet müdürü tüm vatandaşı oraya topluyor, AK Parti propagandası yapıyorsun. Vatandaş dedi ki kadro istiyoruz, soğan biber patlıcan fiyatı, ‘size vereceğimizi verdik yeter ne istiyorsunuz’ dedi. Böyle azarladı. Vatandaş azarlanır mı? Bu başka bir dönemde olsa orada yuhalayarak indirirler. Türkiye’de hakikaten anormal işler oluyor. Bundan sonra da seçimi devlet imkanları ile götürmeye çalışacaklar, göz boyamaya çalışacaklar, vatandaşın geçim derdi yoktur beka sorunumuz vardır diyecekler. Göz boyayarak vatandaştan yine oy almaya çalışacaklar, vatandaşın geçim derdini yine unutturmaya çalışacaklar.”ifadelerini kullandı.

“Tüketerek, borçlanarak bu ülkeyi en sıkıntılı döneme getirdiler”

31 Mart seçimlerinin ardından ekonominin daha da kötüleşeceğini belirten Kuşoğlu; “Memleket gerçekten yönetilemiyor. Tüketerek, borçlanarak bu ülkeyi en sıkıntılı döneme getirdiler. 31 Mart’tan sonra eğer kazanırlarsa Türkiye IMF kapılarında sürünecek, vatandaş da perperişan olacak. Bu günler iyi günlerimiz. Ne yapıp edip dövizi tutmaya çalışıyorlar. 31 Marttan sonra tutmaları mümkün değil. Türkiye’nin hiçbir zaman beka sorunu yoktur. Beka sorunu demek Türkiye’nin yarını yok demektir. Dedikleri gibi Türkiye’nin eğer yarını yoksa o zaman Türkiye’yi onlar bu hale getirdi. Beka sorunu varsa çekip gitsinler.”şeklinde konuştu.

“Büyükşehir Belediye Başkan Adayları Özhaseki’yi değiştirmekten bahsediyorlar”

Konuşmasının son bölümünde Sami Çay’ın adaylığı hakkında konuşan Kuşoğlu, CHP’nin Polatlı’da tekrar kazanması gerektiğini dile getirdi. Cumhur İttifakı AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Özhaseki hakkında da konuşan Kuşoğlu, konuşmasının sonunda şunları söyledi:  “Seçim bir iktidar değişikliği seçimi değil belediye seçimidir, doğru adamları getirmemiz lazım. Ankara’mızda 25 ilçe ve bir büyükşehir 26 belediye var. 2014 seçimlerinde 26 belediyenin 2’si bizdeydi, 1’i MHP’de geri kalan 23 ilçe AK Parti’nindi. Bugün 16 belediye başkanını değiştirdiler. Kendi 16 belediye başkanını tekrar aday göstermediler, demek ki başarısız oldular. Başarısızlar ve zaten kabul ediyorlar. Şimdi bile büyükşehir belediye başkan adayları Özhaseki’yi değiştirmekten bahsediyorlar. 19’una kadar vakit var hala değiştirebiliriz, diyorlar. Bunu kendileri söylüyorlar, çünkü baş edemiyorlar. Her yerde durumları öyle, Polatlı’da da bu böyle. Polatlı’da Allah’ın izni ile Sami ağabey kazanacaktır. Cumhuriyet Halk Partisinin tekrar kazanması lazım. Polatlı’nın tekrar Polatlı olabilmesi için kazanması lazım. İnsanların mutlu olabilmesi, gözlerinin içinin gülmesi için kazanması lazım. Nedir bu düşmanlık? Herkes birbirine düşman, herkes birbirine kötü gözle bakıyor, bunların bitmesi lazım. Biz birbirimize karşı düşman olması gereken bir toplum muyuz? Tam tersine bizler kardeşiz. Daha samimi, daha işbirliği yapmamız gereken bir dönemdeyiz. Ne hale getirildi bu memleket? Sayın Sami Çay’ın geçmişteki başarılarını biliyoruz. Tekrar aday gösterilmesi Polatlı’da çok güzel bir heyecan yarattı. Biz hem Ankara Büyükşehir Belediyesini hem de Polatlı’yı Allah’ın izni ile alacağız.”

Çay: “Meclis üyesi adaylarından istirham ediyorum…”

Sonrasında konuşan CHP Polatlı Belediye Başkanı Sami Çay ise özellikle Meclis Üyesi Adaylarına uyarıda bulundu. Çay; “Sami Çay’ın kazanması sadece Sami Çay’ın kazanması değildir. Ekip olarak çalıştık, kazanmamız ekip olarak başarımız olacaktır. Hakikaten iyi bir hava yakaladık ama bunu hiç kimse birbirini kırmadan, dağıtmadan, sandığa küsmeden yapmalıyız. Meclis üyesi adaylarından istirham ediyorum, yeriniz ne olursa olsun, bu ekip bu işi göğüsleyecek. Eğer biz belediyeyi alamazsak, meclis üyeliği bir angaryadır. Sadece ayda bir parmak kaldırır indirirsiniz. Ülkedeki sıkıntıları herkes biliyor. Bu süreçte herkesin hoşgörüyle hareket edeceğine inanıyorum. Martın sonunda bahar olacağına yürekten inanıyorum.”diye konuştu.