Ana sayfa GÜNDEM Güngör’den 50. Yıl kutlama mesajı

Güngör’den 50. Yıl kutlama mesajı

133
0
PAYLAŞ

“Polatlı Mhp İlçe Başkanı Uğur Güngör , partisinin 50. Yıl kuruluş yıldönümünde kutlama mesajı yayınladı.”

Polatlı Mhp İlçe Başkanı Uğur Güngör , açıklamasında”8-9 Şubat 1969 tarihinde rahmetli Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in önderliğinde, Türkiye merkezli yeni bir medeniyet, yeni bir dünya ve yeni bir toplum anlayışının siyasetteki temsilcisi olarak kurulan Milliyetçi Hareket Partisi’nin o tarihte başlayan büyük yolculuğunun 50. yılını idrak etmiş bulunmaktayız.

Türk milliyetçiliğinin çıktığı bu kutlu yolculuk, Türk milletine, Türk vatanına ve insanlığa hizmet yolunda yılgınlığa, umutsuzluğa ve kesintiye meydan vermeden omuzlarımızda ilelebet yürümeye devam edecektir.

Bu hareket dualıdır ve bu büyük dava, hainlere sur çekmiş, fitnecilere dur demiş ve bizlere de şuur vererek geleceğin yüksek ülkülerini nurlandırmıştır.

Bizim davamız hak davası, hakikat davası, millet davasıdır. Başbuğumuz Alparslan Türkeş beyefendinin, açmış olduğu bu kutlu fakat çetin yol, Liderimiz Devlet Bahçeli beyefendinin şerlere kilit, hayırlara anahtar olması ile çok şükür ki 50. yılına ulaşmıştır. Ülkücüler, liderinin emrinde, Türk milletinin hizmetinde, davasına sadakatle bağlı olarak bu milletin canına kastetmek isteyenlere karşı yıkılmaz bir kale olmaya ilelebet devam edecektir.

Bu vesileyle, Türklüğü yaşatmak uğruna hayatlarını feda eden kahraman ecdadımızı, vatan toprakları uğrunda şehit düşen kahraman güvenlik güçlerimizi rahmet ve minnet duygularımla yad ediyorum. Bir ülkü etrafında toplanmak için bizlere liderlik etmiş, yol göstermiş, bizleri yetiştirmiş olan, ömrünü Türk-İslam ülküsüne adamış Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey’e, şehitlerimize, ebediyete intikal etmiş aziz dava arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum.”dedi.