Ana sayfa GÜNDEM Çay: “Yolların yapımı için herhangi bir adım atılmamıştır”

Çay: “Yolların yapımı için herhangi bir adım atılmamıştır”

563
0

Çay: “Esnaf kirasını ödeyemeyecek durumda”

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı Belediye Başkan Adayı Sami Çay, CHP İlçe Başkanı Selami Ovacık, Belediye Meclis Üyesi Aday Adayları ve partilileri ile gece gündüz demeden vatandaşlarla buluşmaya devam ediyor.

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı Belediye Başkan Adayı Sami Çay, 31 Mart Yerel seçimleri kapsamında; CHP İlçe Başkanı Selami Ovacık ve meclis üyesi aday adayları ile birlikte esnaf ve vatandaşlarla buluşmaya devam ediyor. Gündüz bir yandan çarşı esnaf bir yandan da vatandaşlarla ile bir araya gelen Çay ve ekibi, akşam da kırsal mahalle sakinleri ile görüşüp sorunları tespit ediyorlar. Bu kapsamda geçtiğimiz gün CHP’lilerin durağı Babayakup Mahallesi oldu.

“Bu sorunları inşallah çözeceğiz taşımıza toprağımıza sahip çıkacağız”

CHP’den ziyaretlere ilişkin yapılan açıklamada: “Genel anlamda esnafımız ekonomik yönden bitik durumda çırak-kalfa ücretleri, stopaj vergileri ve dükkân kiralarını ödeyemez durumda iken Babayakup Mahallemizde yaşayan yurttaşlarımızın ise   Polatlı’nın birçok köyünde olduğu gibi yollar çok kötü oluşundan mahalle mera arazisinin 300 dönümünün Belediye Başkanının izni ile LİMAK’a satılmasından çok yağmur yağdığı zaman mahallenin sular altında kalmasından ve dere ağızlarının ıslah edilmemesinden mağdur olduklarını beyan etmektedirler. Bu sorunları inşallah çözeceğiz taşımıza toprağımıza sahip çıkacağız mahallemize  ne yapılacaksa birlikte karar verip öncelik sırasına göre yapacağız çünkü Polatlıyı birlikte yöneteceğiz.”

“Yolların yapımı için herhangi bir adım atılmamıştır”

“Mahalle içi ve dış bağlantı yolları harap haldedir. son bir yıl içerisinde yol düzenlemesi için dökülen soğuk asfalt malzeme kısa süre içinde bozulmuş, üzerinde yürümenin dahi mümkün olmadığı yolların yapımı için herhangi bir adım atılmamıştır. Mahalle muhtarlarının ve sakinlerinin konuya ilişkin müracaatları sonuçsuz kalmıştır. Yerel yönetimlerde iktidar olduğumuz takdirde izleyeceğimiz politikalar; Ekonomik kalkınma, kent, çevre ve üreten kent politikaları şeklinde olacaktır. Ülkedeki huzurun tesisi için öncelikle hanelerin, sokağın, mahallenin ve kentin huzurunun sağlanması gerektiğini herkesin bilmesi gerekiyor. Betonlaşmaya karşı yeşil alanların artırılması ve insan odaklı çevre politikaları önceliğimiz olacaktır. Halka açık ve Sivil Toplum Kuruluşlarının görüşlerini benimseyen belediyecilik yöntemini ısrarla vurguluyoruz. Bu çerçevede hizmetlerimiz “dezavantajlı” gruplar olmak üzere ihtiyaç sahibi kesimler üzerinde yoğunlaşacaktır. Birleştirici misyonumuzu sürdürmeye devam edeceğiz. Bir arada huzurlu yaşamak için Halkçı Belediyecilik anlayışını ilçemiz başta olmak üzere tüm Türkiye de yaygınlaştıracağız.”