Ana sayfa GÜNDEM Çay ve ekibi, vatandaşın sorunlarını tespit etmeye devam ediyor

Çay ve ekibi, vatandaşın sorunlarını tespit etmeye devam ediyor

498
0

Başkan Adayı Çay, Kıranharmanı ve Sazlar’daydı

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı Belediye Başkan Adayı Sami Çay, CHP İlçe Başkanı Selami Ovacık, Belediye Meclis Üyesi Aday Adayları ve partilileri ile mahalle ziyaretlerine devam ediyor.

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı Belediye Başkan Adayı Sami Çay, 31 Mart Yerel seçimleri kapsamında; CHP İlçe Başkanı Selami Ovacık ve meclis üyesi aday adayları ile birlikte esnaf ve vatandaşlarla buluşmaya devam ediyor. Gündüz bir yandan çarşı esnafı bir yandan da sanayi esnafları ile bir araya gelen Çay ve ekibi, akşam da kırsal mahallelerde vatandaşlarla görüşüp sorunları tespit ediyorlar. Bu kapsamda geçtiğimiz gün CHP’lilerin durağı Kıranharmanı ve Sazlar Mahalleleri oldu.

Yürümenin dahi mümkün olmadığı yollar

Kıranharmanı ve Sazlar Mahallelerimizde de Polatlı’nın birçok köyünde olduğu gibi içme ve sulama suyu problemlerinin olduğunu, Porsuk Çay’ından alınan sulama suyuna saat takılmasının kabul edilemeyeceği ve Porsuk Çay’ından alınan suyun sulama birliği tarafından herkesin faydalanacağı şekilde zaman düzenlemesinin yapılmasını istiyorlar. Birikmiş elektrik borçları nedeniyle elektrik aboneliğinin iptal edildiği, yeniden abone olmak zorunda kalan vatandaşların büyük parasal bedel ödeyerek mağdur edildikleri, yeni yerleşim yerlerine ait alt yapı sorunları, Mahalle içi yolların çok bozuk oluşu ve kanalizasyon sorunları olduğunu belirtmişler. Mahalle içi ve dış bağlantı yolları harap haldedir. Son bir yıl içerisinde yol düzenlemesi için dökülen soğuk asfalt malzeme kısa süre içinde bozulmuş, üzerinde yürümenin dahi mümkün olmadığı yolların yapımı için herhangi bir adım atılmamıştır. Mahalle muhtarlarının ve sakinlerinin konuya ilişkin müracaatları sonuçsuz kalmıştır.”