Ana sayfa GÜNDEM Başkan Köseoğlu’dan Kongreye Davet

Başkan Köseoğlu’dan Kongreye Davet

516
0

Köseoğlu: “Tüm çiftçilerimiz ve Polatlı halkı davetlidir”

Polatlı Ziraat Odası Başkanı Zekai Köseoğlu, 9 Şubat Cumartesi günü yapılacak Ziraat Odası Olağan genel kuruluna tüm çiftçi ve Polatlı halkını davet etti.

Polatlı Ziraat Odası 24. Olağan Genel Kurulu, 9 Şubat Cumartesi günü Fatih mahallesi Tektaş Düğün Salonunda gerçekleştirilecek. Polatlı Ziraat Odası Başkanı Zekai Köseoğlu, dün bir basın açıklama yaparak tüm çiftçi ve Polatlı halkını kongreye davet etti. Köseoğlu, yaptığı açıklamada Polatlı için tarımın ve tarım için de Polatlı’nın ne kadar önemli olduğunu vurguladı. Köseoğlu, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Polatlı çiftçimiz üretmez ise ülkemiz soğanı ithal eder”

“Ankara’mız tarımsal arazi varlığı olarak ülkemizin ikinci büyük ili. Polatlı’mız ise 36 ilden daha büyük tarım alanına sahip 11,000 aktif çitçisi ile 2.200.000 dekar tarımsal arazisi 1.200.000 bin dekar cayır ve merasıyla 100 bine yaklaşan büyükbaş 230 bine yaklaşan küçükbaş hayvan varlığıyla bir milyon ton bitkisel üretim, 600 bin ton sebze ve meyve, 25 bin ton kırmızı et, 25 bin ton beyaz et, 5 bin ton yağlık bitki üreten bunların yanı sıra ülkemizin sosyal ve ekonomik hayatına, çok büyük katkı veren bir sektör. Tarımsal üretimin yoğun oluşu sanayi sektörünü de geliştirmiş 15 civarında un fabrikası, ülkemizin potansiyeli en yüksek borsası 100’ün üzerinde tarımsal makine ve ekipman üreten dünyaya ihraç eden sanayi sektörümüz, bilhassa soğanı Polatlı çiftçimiz üretmez ise ülkemiz soğanı ithal eder.”

“Polatlı tarımına ve çiftçilerimize hayırlar getirmesini diliyorum”

“Böylesine önemli bir sektör olan Polatlı tarımı ve Çiftçimizin birlik ve beraberliğinin korunması, çiftçimiz acısından tarımın kolaylaştırılması, tarımın ve çiftçilerimizin sorunlarının çözümü ve çiftçilerimizin aynı çatı altında toplanması gibi çok büyük işlevler gören Polatlı Ziraat Odasının olağan genel kurulu 09-02-2019 tarihinde cumartesi günü Fatih mahallesi Atatürk caddesi tektaş düğün salonunda (eski salı pazarı) saat onda başlayacak olup tüm çiftçilerimiz ve Polatlı halkı davetlidir. Ziraat odamızın 24.Olağan Genel Kurulu Polatlımıza, Polatlı tarımına ve çiftçilerimize hayırlar getirmesini diliyorum.”