Ana sayfa GÜNDEM Muhtar Adaylarımızı Tanıyalım. Kurtuluş Mahallesi muhtar adayı Adil Uzgörmez

Muhtar Adaylarımızı Tanıyalım. Kurtuluş Mahallesi muhtar adayı Adil Uzgörmez

962
0

“Polatlı’da Yerel Seçimler öncesi mahallelerdeki seçime katılacak muhtar adaylarımız arasındaki yarış devam ediyor “

Polatlı’nın merkezdeki 13 mahallesinde ilk belirlemelere göre 40 aday, köylerde de yüzün üzerinde aday muhtarlık için yarışacak. Şu anda rekor katılım Zafer Mahallesinde, burada muhtarlık yarışı 11 (onbir) muhtarla sürüyor. Tüm mahallelerimizde aday sayısının artması bekleniyor.

Bu günkü Muhtar Adayımız; Kurtuluş Mahallesi muhtar adayı Adil Uzgörmez

Muhtar Adaylarımızı Tanıyalım.

“Polatlı’da Yerel Seçimler öncesi mahallelerdeki seçime katılacak muhtar adaylarımız arasındaki yarış devam ediyor “

Polatlı’nın merkezdeki 13 mahallesinde ilk belirlemelere göre 40 aday, köylerde de yüzün üzerinde aday muhtarlık için yarışacak. Şu anda rekor katılım Zafer Mahallesinde burada muhtarlık yarışı 11 (onbir) muhtarla başladı. Aday sayısının artması bekleniyor.

İstiklal Gazetesi olarak merkez mahallelerimizdeki tüm adaylarla tek tek birer röportaj yapma çalışmasına başladık. Bugünden itibaren tüm adaylarımızı gazetemize davet ediyor, hiç bir adayımıza ayrım yapmadan, onların gazetemizde tanıtımlarını yapmayı görev olarak addediyoruz.

Bu günkü Muhtar Adayımız; Kurtuluş Mahallesi muhtar adayı Adil Uzgörmez

Muhtar adayımız  ile bir röportaj gerçekleştirdik.İşte adayımızın istiklal gazetesine özel  ve basına yansıyan ilk açıklamaları.

Kendinizi tanıtır mısınız?

Adım Soyadım, Adil Uzgörmez, 50 yaşındayım. Evliyim. Bir kızım bir oğlum var. İkisi de evli. Torun sahibiyim.

Kaç yıldır bu mahallede oturuyorsunuz? Neden muhtar olmak istiyorsunuz?

1976’dan beri bu mahalledeyim. Mahallemizin değişik sokaklarında ikamet ettik. Kurtuluş Mahallesinde aynı zaman da babamla ağabeyim de  esnaftı.  Dükkanımız vardı. Kurtuluş Mahallesi bizim için bir hayat yani. Benim Polatlı’nın neredeyse bütün mahallelerinde çalışmam oldu. 1991 senesinden beri Polatlı’ya hizmet ediyorum.Belediye Fen İşlerinde 23 sene hizmet ettim. Bütün mahalledeki caddelerde sokaklarda her tarafında elimin emeği var.

Dedim ki emekliliğimin zamanı geldiği zaman ben emekli olayım sağlık sorunlarımda vardı benim dedim ki emekli olayım. Emekli oldum boş durmayı sevmiyorum buda Polatlı Belediyesinin bana vermiş olduğu bir şeydir. Oradan kalan azimdir. Uykusuzluk nedir bilmem çalışmayı çok seviyorum. Kurtuluş Mahallesinde;Kendime ait işyerimde var.

Azalarınızı seçtiniz mi? Ne gibi özelliklere dikkat ettiniz…

Muhtarlık görevinde bana yardımcı olabilecek ve mahallemizin eksiklerini benimle beraber tamamlayabilecek, mahalleyi en az benim kadar yakından tanıyan dürüst , güvenilir , çalışkan , hoşgörülü insanlardan aza seçmeye özen gösteriyorum.

Sizce seçmen nasıl bir Muhtar istiyor?

Muhtarın görevleri mahallenin tüm sorunlarına ve düzensizliğine karşı çözüm üretmeye çalışıp yaşam kalitesini arttırmak, gönüllülük esası ile mahalledeki kişilerin ihtiyaçlarını karşılayabilmektir.

Ben Kurtuluş Mahallesinde yaşayan herkese ,Şahsıma göstereceğiniz ilgiye ve vereceğinize inandığım desteklerinize şimdiden teşekkür ediyorum. Saygı ve sevgilerimle…