Ana sayfa GÜNDEM Driftçilere ceza yağdı

Driftçilere ceza yağdı

640
0

Trafik tedbirleri meyvesini veriyor

Polatlı İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği Ocak ayı trafik istatistik raporu açıklandı.

Halkın huzur ve güvenliği için kurallara uymayan hiçbir sürücüye müsamaha göstermeyen İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik ekiplerince, Ocak ayında 2 bin 998 araç kontrol edildi, bu araçlardan bin 144 tanesine toplam 288 bin 784 TL idari para cezası yazıldı. Bunun yanında 45 araç trafikten men edilirken, sürücü belgesiz araç kullanan 29 sürücü, alkollü araç kullanmaktan ise 20 sürücü hakkında işlem yapıldı. Ocak ayında ayrıca 39 okul servis aracı da denetlendi, 2 servis aracına 470 TL trafik cezası yazıldı.

Ceza miktarı azaldı

Yapılan çalışmalar kapsamında vatandaşların da oldukça şikayetçi olduğu çevreyi huzursuz eden (drift yapan, abart egzoz kullanan, modifiyeli) araçlara da geçit verilmedi. Ocak ayında Drift yapan 12 araç, Modifiyeli 9 araç ve abartı egzozlu 1 araç olmak üzere toplam 23 araç hakkında işlem yapıldı, 21 bin 460 TL ceza yazılarak 2 araç trafikten men edildi. Ocak ayı içerisinde, İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli diğer polisler tarafından 100 günlük eylem planı doğrultusunda yapılan denetimlerde; seyir halinde cep telefonu kullanan 21 ve emniyet kemeri takılmadığı tespit edilen 3 olmak üzere 24 aracın plakasına toplam 5 bin 259 TL idari para cezası tanzim edildi. Geçtiğimiz aylardaki ceza miktarları ile karşılaştırıldığında ceza sayısı ve miktarında azalma olduğu görüldü.

Ocak ayında 44 trafik kazası meydana geldi

Polatlı Trafik Denetleme Büro Amirliğince hazırlanan istatistiklere göre Ocak ayında ilçemizde 44 trafik kazası meydana geldi. Bu kazaların 15’i yaralanmalı, 29’u ise maddi hasarlı olarak kayıtlara geçti. Meydana gelen trafik kazalarında neyse ki can kaybı yaşanmazken 49 kişi yaralandı.