Ana sayfa GÜNDEM Çay: “İnsan odaklı siyaset anlayışını yerel yönetimlerde sürdüreceğiz”

Çay: “İnsan odaklı siyaset anlayışını yerel yönetimlerde sürdüreceğiz”

755
0

CHP’liler Beyceğiz mahallesinde vatandaşa kulak verdi

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı Belediye Başkan Adayı Sami Çay, CHP İlçe Başkanı Selami Ovacık ve meclis üyesi aday adayları ile geçtiğimiz gün ilçemiz Çarşı – Sanayi esnafları ve Beyceğiz Mahallesi sakinleri ile görüştü.

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı Belediye Başkan Adayı Sami Çay, CHP İlçe Başkanı Selami Ovacık ve partilileri ile mahalle ziyaretlerine devam ediyor. Bu kapsamda geçtiğimiz gün Sanayi ve Çarşı esnafları ile görüşüldü, Beyceğiz mahallesi sakinleri ile buluşularak halkın sorunları not edildi. Çay ve ekibi ziyaretlerin yanı sıra seçim bürosunda ziyaretçilerini de konuk ediyor. Bu kapsamda geçtiğimiz gün Polatlıspor yeni yönetimi CHP İlçe Seçim Bürosunu ziyaret etti.

Polatlı ve Polatlı spor sorunları üzerinde görüş alışverişinde bulunuldu

Polatlıspor ziyaretine ilişkin yapılan açıklamada; “Polatlıspor Başkanı Sayın Faik satılmış ve yönetim kurulu üyeleri bizleri seçim irtibat büromuzda ziyaret etmişlerdir. Polatlı ve Polatlı spor sorunları üzerinde görüş alışverişinde bulunulmuş ve sorunları birlikte çözme yolunda mutabık kalınmıştır. Kendilerine bu naif ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyoruz.”denildi.

“Polatlı’nın her köşesindeki vatandaşımıza ulaşarak derdine derman olmaya çalışıyoruz”

CHP İlçe Başkanlığından ziyaretlere ilişkin yapılan açıklamada; “Polatlı’nın sorunlarını tespit etmeye sorunlar ile ilgili çözümleri anlatmaya devam ediyoruz. Gündüz; Çarşı esnafımızı ve Sanayi esnafımızı ziyaret ederken akşam köylerimizi ziyaret ederek sorunları yerinde tespit ediyorlar ve sorunlara yönelik çalışmalarımızı anlatıyorlar. Gece gündüz demeden Polatlı’nın her köşesindeki vatandaşımıza ulaşarak derdine derman olmaya çalışıyoruz ve çalışacağız. Bugün de sanayi esnafımızı ve Beyceğiz Mahallemizi ziyaret ettik.”

“Yeni bir kent yönetim modeli oluşturacağız”

“Merkezi insan odaklı siyaset anlayışını yerel yönetimlerde sürdüreceğiz, Sorunların ortaya çıktığı mekanda çözümleri inşa etmek bizlerin görevidir. Sosyal demokrat yerel yönetimlerde temel bir haktan yola çıkarak yeni bir kent yönetim modeli oluşturacağız.  O hak elbette ki Kent Hakkıdır. Kent hakkı, temel olarak kentte üretileninin kentliler tarafından eşit paylaşımıdır. Özellikle de arka sıradakileri, yoksulları, ezilenleri, eşitsizlik yaşayan herkesi kapsayacak ve onlara kent kaynaklarına ulaşma imkanı sağlayacak bir düzeni sağlayacağız. Mahalle sakinlerimiz endişe etmesinler aşağıda belirttikleri sorunları çözmek bizim görevimizdir. Bizleri yerelde iktidara getirdiklerinde bütün yurttaşlarımızın dertlerine çare olacağımızı ve sorunlarını çözeceğimizi bilmelerini isteriz.”

BEYCEĞİZ MAHALLE SORUNLARI

CHP heyetince Beyceğiz mahallesinde yapılan sorun tespitleri ise şöyle:

  1. Yollarımız bozuk, araçlarımızın amortisman giderleri çok fazlalaştı, ekonomik sıkıntının had safhaya çıktığı bu dönemde birde bundan dolayı borç altına giriyoruz.
  2. İçme suyu sorunumuz var, bahar ayında sular azalmaya başlıyor yaz aylarında kurumaya başlıyor.
  3. Hayvanlarımızı, bahçelerimizi ve insanımızı korumak ve köye giriş ve çıkışları bilmek, Hırsızlık vakalarını önlemek  adına mahalle bekçisine  ihtiyacımız var.
  4. Su depomuz bakımsız (çatlak yağmur ve diğer su akıntıları karışıyor) evlerdeki suyu içemiyoruz.
  5. Tanzimli satış mağazası istiyoruz.
  6. Ankara Belediyesinin otobüsü mahallemizden geçsin.