Ana sayfa GÜNDEM Yıldızkaya: “Polatlı’nın kadınları, Polatlı’nın geleceğinde söz sahibi olacaklar”

Yıldızkaya: “Polatlı’nın kadınları, Polatlı’nın geleceğinde söz sahibi olacaklar”

758
0

MHP’li Kadınlar ‘Güçlü Kadın Güçlü Polatlı’ Programında Buluştu

Milliyetçi Hareket Partisi Polatlı İlçe Kadın Kolları Başkanlığı tarafından dün Güldeste Konak’ta ‘Güçlü Kadın Güçlü Polatlı’ parolasıyla dayanışma ve kaynaşma programı gerçekleştirildi.

Milliyetçi Hareket Partisi Polatlı İlçe Kadın Kolları Başkanlığı, yaklaşan yerel seçimler öncesinde ‘Güçlü Kadın Güçlü Polatlı’ isimli kaynaşma programı tertip etti. Programa; Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya ve eşi Şaduman Yıldızkaya, MHP İlçe Başkanı Uğur Güngör, MHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Huriye Harman ve çok sayıda davetli katıldı. Polatlı Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu’nun sergilediği gösterilerin ardından Sanatçı Tuğba Başaran sahne aldı. Programda Milliyetçi Hareket Partili Kadınlar yaklaşan yerel seçimler öncesi yeniden başarı sözü verdi.

Yıldızkaya: “Bu zaferin mimarı sizlersiniz”

Programda bir konuşma yaparak Polatlılı kadınlara seslenen Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Başkan Adayı Mürsel Yıldızkaya; “Güçlü Kadın, Güçlü Polatlı hedefiyle çıktığımız yolda sizlerle birlikte olmaktan, bu heyecanı birlikte yaşamaktan büyük bir onur duyduğumu belirtmek istiyorum. Bundan 5 yıl önce yine sizlerle birlikte, sizlerin çok büyük desteği ve gayreti ile Polatlı’da büyük bir zafere imza atmış ve Belediye yönetimini devralmıştık. Bu güzel şehre hizmet etme şansını bize veren bütün hemşerilerime şükranlarımı sunuyorum. Her fırsatta söyledim, yine söylüyorum; bu büyük zaferin, aldığımız rekor oyun gerçek mimarı sizlersiniz.Erkekler sizin yarınız kadar olsalardı, fark çok daha büyük olurdu. Geriye dönüp baktığımızda o gün hemşerilerimize ne dediysek onu yaptık, söz verdik tuttuk. İlk projemiz Hanımlar Konağını açarak Polatlılı hanımların hizmetine sunduk. Önümüzdeki dönemde bir tane Şentepe’ye bir de Şehitlik’e açacağız inşallah. Bu zaferin mimarı sizlersiniz.”dedi.

“Hanımlara pozitif ayrımcılık yaptık”

Projelerinde hanımlara pozitif ayrımcılık yaptıklarını her fırsatta dile getiren Başkan Yıldızkaya; “Göreve gelir gelmez, toplumun her kesimine hitap eden projeler ürettik. Özellikle hanımlara pozitif ayrımcılık yaptık. Bu dönem bizim listelerimizde bir tane hanımefendi kardeşimiz sizleri temsilen belediye meclis üyesi oldu. İnşallah yeni dönemde bu sayı en az 3-4 tane olacak. Polatlı’nın kadınları, Polatlı’nın geleceğinde daha çok söz sahibi olacaklar.”şeklinde konuştu. Daha sonra kadınlara yönelik açılan işyerleri ve kurslar hakkında konuşan Yıldızkaya, önümüzdeki dönem açmayı planladıkları POLMEK ile özellikle ev hanımlarına sertifika vererek ekonomiye, aile bütçelerine katkı sunmalarını sağlayacaklarını belirtti. Yıldızkaya daha sonra yeni dönem için “10 Adımda Marka Şehir Polatlı” parolasıyla oluşturdukları projeleri anlattı.

Harman: “Asla Yalnız Yürümeyeceksiniz”

MHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Huriye Harman ise yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Değerli hanımefendiler, bugün Milliyetçi Hareket Partisi Kadın Kolları olarak bir araya geldik. Kadının toplumumuzdaki önemi malumdur. Kadın her zaman her gözün nuru, hayatım can damarıdır. İnsanlığın devamı için olmazsa olmazdır. En büyük dertlerin dertlisi, en büyük mutlulukların ardındaki kahramandır. Kadın küçük şeylerden mutlu olan, mutlu olduğunu da mutlu olmasına sebep olanı da unutmayandır. Kadın şehit tabutuna sarılmış gözyaşı döken şehit anasıdır. Bebeği sırtında Kurtuluş Savaşında mermi taşıyandır. Bugün bu salonda yer alan her bir hanımefendi de aynı duygulara, aynı ruha sahiptir. Kadının değerini ve toplumdaki önemini bilen her erkek de kadınlarımıza bu gözle bakmalıdır .Bizler Polatlılı hanımlar olarak çok şanslıyız. Çünkü kadınlara her zaman pozitif ayrımcılık yapan bir Belediye Başkanımız var. Göreve geldikten sonra ilk hizmete açtığı projenin Hanımlar Konağı olması da bizlere verdiği değerin en büyük göstergesidir. Önümüzdeki beş yıllık süreçte de Belediye Başkanımızın biz hanımlara yönelik yepyeni projelere imza atacağına inancımız tamdır. Kıymetli Hanımefendiler, Milliyetçi Hareket Partisi Kadın Kolları olarak Başkanımızın saymakla bitiremeyeceğimiz hizmetlerin devamı için 31 Mart 2019 tarihine kadar, Polatlı’da çalınmadık kapı, uğranılmayan ev bırakmayacağız. Her kadın partilimiz, tüm gayretini, özverisini sergileyecektir. Hepimiz her türlü fedakarlığa hazırız. Çok çalışacağız, Biliyorsunuz; “Bugün Dünden Daha, Güçlüyüz” Bu seçimlerde Başkanımız, kendisine ait olan Polatlı’da en yüksek oy oranı ile seçilen Belediye Başkanı rekorunu bir daha geçilmeyecek şekilde kıracağız. Kadın Kolları olarak i Başkanımıza bunun sözünü veriyoruz. Sayın Başkanım, Polatlı’ya hizmet adına sizinle çalışmak, sizinle yürümek büyük bir onur ve bizler diyoruz ki; Asla Yalnız Yürümeyeceksiniz…”