Ana sayfa GÜNDEM Başkan Adayı Çay, Pazar esnafıyla buluştu

Başkan Adayı Çay, Pazar esnafıyla buluştu

347
0
PAYLAŞ

CHP’den pazar fiyatlarına tepki

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı Belediye Başkan Adayı Sami Çay, geçtiğimiz gün pazarcı esnaflarıyla bir araya geldi.

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı Belediye Başkan Adayı Sami Çay, pazar tezgahlarını gezdi, esnaflarla görüştü, vatandaşın sorunlarını dinledi. Başkan Adayı Çay’a; Belediye Meclis Üyesi Aday Adayları, CHP İlçe Yöneticileri ile partilileri de eşlik etti. Çay, pazar fiyatlarındaki durumun hem vatandaşı hem de esnafı zor durumda bıraktığını söyledi.

“Mutfakta yangın var, İki poşet sebze ve meyveye 100 lira ödedik”

Konuya ilişkin yapılan açıklamada; “Kış sebzelerinden karnabaharın 15, Pırasanın 8 lira olduğu, diğer meyve ve sebze fiyatlarının yanına yaklaşılamadığı bir dönemden geçiyoruz. Mutfakta yangın var, İki poşet sebze ve meyveye 100 lira ödedik diye feryat eden vatandaşımıza Cumhuriyet Halk Partisi idarecileri ve adayları olarak yanlarında olduğumuzu bildirdik. Asgari ücretin daha yeni iki bin on üç lira olduğu ülkemizde bir hafta içerisinde sebze ve meyve fiyatları yüzde yüz zamlandı bu durum hem vatandaşı hem de pazarcı esnafını zor durumda bıraktı.

Satacak ürün alamayan ve yüksek fiyatta olduğu için satılamayacağını düşünen onlarca esnaf sebze ve meyve pazarında tezgâh açamaz hale geldi. Fiyatların pahalı olduğunu gören vatandaşlardan bazıları az az sebze meyve alıp, bazıları hiçbir şey almadan pazardan ayrıldı. Vatandaşın, elinin, cebinin ve mutfağının yandığı bu durumu inşallah önce yerelden başlamak üzere aşacağız. Vatandaşın sofrasının tadı kaçmıştır.”denildi.