Ana sayfa GÜNDEM Aydoğan: “Bizim amacımız, Polatlı’ya bir şeyler kazandırmak”

Aydoğan: “Bizim amacımız, Polatlı’ya bir şeyler kazandırmak”

506
0

Polatlı Sanayi Ziraat Aletleri esnaf Odası Başkanı Osman Aydoğan, dün yazılı bir basın açıklaması yaparak Halk Bankasının Polatlı’ya ikinci bir şube açması konusunda yaptığı görüşmeleri anlattı.

Polatlı Sanayi Ziraat Aletleri Odası Başkanı Osman Aydoğan, geçtiğimiz günlerde yerel gazetelerde yer alan Halk Bankasının Polatlı’da ikinci bir şube açıp açmayacağı hakkındaki habere ilişkin konuştu, yaptığı görüşmeleri aktardı, Halk Bankasının Polatlı’ya ikinci bir şube açacağını ve bu şubenin Yeni Sanayi Sitesine açılması için oda olarak girişimlerde bulunduklarını söyledi. Halk Bankası Bölge Müdürü Mücahit Yıldırım ile görüştüklerini belirten Aydoğan, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Sanayimize açılırsa daha güzel hizmet verecek”

“Esnafıma ve sanatkârıma hizmet etmek için 2005 yılından bugüne, üyelerimin  bana verdiği destek ve kazandırdığı bu kutsal görevi hiçbir kötü işe karışmadan anlımın akıyla 14 senedir hizmet etmeye devam ediyorum. Allah’ın verdiği bu can bu bedenden çıkmadığı müddetçe esnaflarımın ve sanatkârlarımızın odamız üyelerinin bana destek ve görev verdiği müddetçe, kanımın son damlasına kadar mücadele vereceğim. Biz oda yönetimi olarak Halk Bankası’nın Polatlımıza ikinci bir şube açılacağının duyumlarını aldık. Bu duyumlar üzerine Polatlı Sanayi Ziraat Aletleri Odası yönetimi olarak Ankara Halk Bankası Bölge Müdürü Mücahit Yıldırım beye, Halk Bankası’nın Polatlımıza ikinci bir şubenin açılıp açılmayacağının bilgisini almak için ziyarette bulunduk.  Polatlımıza ikinci bir şube açılacaksa da Polatlı Sanayimize açılırsa daha güzel hizmet vereceğini, esnafımıza ve sanatkarımıza daha faydalı olacağını dile getirdik.”

“Bizler para peşinde, makam peşinde değiliz”

“Ankara Bölge Müdürümüz Sayın Mücahit Yıldırım Bey Halk Bankası bünyesinde Polatlı’ya ikinci bir şube açılma kararının daha önceden alındığını söylediler. Yer konusuna gelince; o gün biz de Polatlı’ya gelerek sizlerin görüşlerini alırız, Genel Müdürlüğümüze sunarız, onların kararıyla da inşallah çalışmaları başlatırız, diyerekten bize bilgi verdiler. Görüyorum ki bizlerin, Polatlı için, sanayimiz için esnaf ve sanatkarımız için yaptığımız bu mücadele birilerini rahatsız etmiş. Yaptığımız bu çalışmaya bir Polatlılı olarak, bir kurum olarak destek vereceklerine görüyorum ki Polatlı’ya halk bankası şube açmayacak beyanatını vererek ellerinden gelse davul çaldırıp oynayacaklar.  Bu nasıl bir Polatlı sevdalısı ve nasıl bir kurum anlayışıdır ben çözemedim. Takdiri Polatlı Kamuoyuna bırakıyorum. Özellikle şunu ifade etmek istiyorum; Polatlı Sanayi Ziraat Aletleri Odası olarak Polatlımıza Halk Bankası ikinci şube açılabilmesi için dün olduğu gibi bugünden sonra da mücadelemize devam edeceğiz. İnşallah Allah o günleri hepimize göstermeyi nasip eder. O zaman bu yapılan açıklamaları gerektiği zaman hatırlatmasını da çok iyi biliriz. Hani bir atasözü var ya; ‘eşek ölür semeri insan olur eseri’ bizler para peşinde, makam peşinde değiliz. Bizim amacımız Polatlı’ya bir şeyler kazandırmak.”