Ana sayfa GÜNDEM MEGİP, işsiz gençleri meslek sahibi yapıyor

MEGİP, işsiz gençleri meslek sahibi yapıyor

320
0

İşsiz Gençler, MEGİP İle Para Kazanıp Meslek Sahibi Olacak

İstihdam seferberliği kapsamında; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, İŞKUR ve TOBB arasında imzalanan MEGİP Kapsamında ilçemizde Polatlı Ticaret Odası eğitimler açmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Satış Pazarlama elemanı için başvuruları almaya başlayan Polatlı Ticaret Odası şimdide;

-CNC Operatörlüğü

-Taşlama Operatörü

-Demiryolu Makine İmalatçısı

-Argon Kaynak meslek kollarında eğitimler açacak.

Polatlı Ticaret Odası tarafından yapılan açıklamada; Bu mesleklerinde 6 Ay boyunca Teorik ve Uygulamalı Eğitimler yapılacaktır. Eğitimlere katılacak gençlerin maaşları ve Sağlık Sigortaları İşkur tarafından ödenecek.

3 Ay Sürecek Teorik Eğitimler Polatlı Ticaret Odası Organize Sanayi Bölgesinde Raylı Sistemler üretimi yapan Atalar Makine Mühendisleri tarafından Atalar Makine’de verilecektir. 3 Ay tamamlandığında, Uygulamalı Eğitimler ise odamız tarafından belirlenen firmalarda yapılacaktır. Eğitimler sonunda ise isteyenler firmalarda istihdam edilecektir.Böylece işsiz gençler hem vasıflı ve belgeli çalışan hale gelecek hem de kendi paralarını eğitimler alarak kazanacaktır.

Bu sayede kurslar işverenler için de çalıştıracağı elemanı tanıma imkanı sağlayacaktır. İşveren programa dahil olarak, işe almayı planladığı kişilerin mesleki gelişim ve deneyim kazanmasını gözlemleyebilecektir. Daha sonrasında bu firmalar eğitime katılan kursiyerler için istihdam teşviklerinden de yararlanabilecektir. Bu noktada ilk etapta üyelerimizden beklentimiz; belirtilen mesleklerde işgücüne ihtiyaç duydukları meslekleri odamıza bildirmeleridir. Böylece piyasada karşılığı olan nitelikli yetiştirilecek elemanlar ile istihdam yaratılabilecektir.’’ denildi

Kursiyerler İçin, Eğitim süresi boyunca kursa devam zorunluluğu bulunmaktadır.

Eğitimlere  kayıt için  adayların kimlik fotokopileriyle birlikte Polatlı Ticaret Odası’na  bizzat başvuru yapması gerekiyor. Bilgi: 0312 623 1084/116 iletsim@pto.org.tr