Ana sayfa GÜNDEM Yücel, MHP’den istifa etti

Yücel, MHP’den istifa etti

1010
0

Meclis Üyesi Yücel, MHP’den istifa etti

Milliyetçi Hareket Partisi Polatlı Belediye Meclis Üyesi Eşref Yücel dün gazetemize yaptığı açıklama ile Belediye Meclisi MHP üyeliği ve partisinden istifa ettiğini açıkladı.

2014 yılından bu yana Polatlı Belediyesi MHP Meclis Üyesi görevini sürdüren Eşref Yücel, partisinden istifa ettiğini açıkladı. Belediye Meclis Üyesi listesinde yer almayacağı gerekçesi ile istifasını sunduğunu bildiren Yücel, 31 Mart 2019’a kadar meclis üyeliğini bağımsız meclis üyesi olarak sürdürecek.

“İstenmediğimiz yerde duramazdık”

Yücel, istifasına ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Değerli hemşerilerim 2014 yılından bugüne kadar Milliyetçi Hareket Partisinde Polatlı belediye meclis üyesi olarak görev yapmakta idim. 12 Ocak 2019 tarih itibari ile Milliyetçi Hareket Partisi üyeliğinden ve Milliyetçi Hareket Partisi Polatlı Belediye Meclis üyeliğimden istifa etmiş bulunmaktayım. 31 Mart 2019 seçimlerine kadar Polatlı belediyesi meclis üyeliğimi  bağımsız meclis üyesi olarak sürdüreceğim. Milliyetçi Hareket Partisi Türkiye’nin çok büyük ve köklü bir  partisidir. İçerisinde çok değerli insanların bulunduğu ve çok sevdiğim dostlarımızın bulunduğu bir partidir. Beş yıl boyunca Milliyetçi Hareket Partisi Meclis Üyesi olarak Belediye Başkanımız ile beraber Polatlı’ya değer katacak projelere imza attık, çok güzel faaliyetlerde bulunduk. Bu görevimize 5 yıl daha devam etmek istiyorduk. Dün yaptığımız görüşmede sahsıma belediye meclis listesinde yer alamayacağım söylendi. Biz de istenmediğimiz yerde duramazdık, istifamızı gerçekleştirdik. Kimseye kırgın değilim, bunlar siyasette olan şeylerdir. Herkese çıktığı yolda başarılar dilerim. Bundan sonraki siyasi hayatımı büyüklerim ile dostlarımla, sevenlerimle vereceğimiz ortak bir karar ile belirleyeceğim.”