Ana sayfa GÜNDEM Çay: “Esnafın derdi seçim değil geçim”

Çay: “Esnafın derdi seçim değil geçim”

596
0
cof_soft

Başkan Adayı Çay’dan esnafa ziyaret

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı Belediye Başkan Adayı Sami Çay, CHP Polatlı İlçe Başkanlığı ile birlikte yerel seçim öncesi ziyaretlere devam ediyor.

31 Mart 2019 mahalli idari seçimleri kapsamında vatandaşlarla buluşmaya devam eden CHP’liler, ziyaretlerine esnaf ve kırsal mahallerde devam ediyor. CHP Polatlı Belediye Başkan Adayı Sami Çay, CHP İlçe Başkanı Selami Ovacık ve Yönetimi, esnafları ziyaret etti. Çay ve ekibi önceki gün de Şabanözü Mahallesinde vatandaşlarla buluşarak sorunlarını dinlediler. Şabanözü mahallesi ziyareti sonrası açıklama yapan İlçe Başkanı Ovacık; “Belediye Başkanı Adayımız Sayın Sami ÇAY ,Önceki Dönem İlçe Başkanlarımızdan sayın Sami BAYKAN, ve  İlçe  Yönetimi olarak  Şabanözü Mahallesinde yurttaşlarımızı ziyaret ettik. Şabanözü Mahallemizin sorunları ve çözümleri hakkında görüş alışverişinde bulunduk.  Mahalle sakinleri köyün yeniden tüzel kişiliğine dönmesini istiyor, İmece usulü  ile dağdan getirdiğimiz suyun bize pahalı fiyatla satılmasını kabul edemiyoruz. Oysa Bütün şehir yasası çıkarken köylünün kendi imkanlarıyla getirdiği suyun ücreti köylüden alınmayacak diye söz verilmişti. Tapulu arsalarımızı satamıyoruz, girdi maliyeti yüksek olduğu için tarlamızı işleyemiyoruz.  Polatlı’yı birlikte yöneteceğiz.”dedi.

Altay ve Turan Caddesi esnaflarına ziyaret

CHP’liler sivil toplum kuruluş ziyaretlerinde ise Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Ertuğrul Kıymaz, Polatlı Pazarcılar Odası Başkanı Ali Karaca ve yönetimlerini ziyaret etmişti. Sonraki gün Altay Caddesi ve Turan Caddesi esnafları ile görüşen Çay, esnafın seçim değil geçim derdinde olduğunu söyledi. Çay; “Altay Caddesi ve Turan Caddesine esnaflarımızı ziyaret ettik.  Sorunları ve çözümleri hakkında görüş alışverişinde bulunduk. Esnafımız bitik durumda, derdi seçim değil geçim olmuş, günün bitiminde siftah yapmadan dükkanı kapatan esnafımız çok.”dedi.