Ana sayfa GÜNDEM Yıldızkaya, basın mensuplarını Polatlı’da buluşturdu

Yıldızkaya, basın mensuplarını Polatlı’da buluşturdu

151
0
PAYLAŞ

Yerel basın 10 Ocak’ta Polatlı’da buluştu

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü münasebetiyle Polatlı ve Türkiye’nin dört bir yanından gelen yerel basın mensupları ile buluştu.

Türkiye Yerel Gazeteciler Derneği Genel Başkanı Kenan Akçahanoğlu ve Yönetimi ile temsilcileri, Türkiye’nin dört bir yanından gelen gazeteciler ve Polatlı Yerel Basını, Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’nın 10 Ocak Gazeteciler Günü için düzenlediği yemekte bir araya geldi. Düzenlenen yemek programının ardından Polatlı dışından gelen gazetecilere Polatlı tarihi alanları gezdirildi.

Yıldızkaya: “Biz göreve geldiğimizden itibaren tarihi alanlarımıza büyük önem verdik”

10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü kutlayan Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Öncelikle ilçemize, ülkemizin dört bir yanından gelen gazeteci arkadaşlarımıza teşekkür etmek istiyorum. İlçemizde görev yapan tüm gazeteci arkadaşlarımızın ve sizler günü kutlu olsun. Gazetecilik zor ve güzel bir meslektir. Polatlı belediyesi olarak bizlerinde çok iyi çalışan bir basın büromuz var. Hem bu büromuzla hem diğer birimlerimizle Polatlı’ya değer katmaya gayret gösteriyoruz. Dışarıdan gelen arkadaşlar için şunları belirtmek istiyorum ki Polatlı Ankara’mızın hemen dibindedir ve pek çok imkanı olan tarım şehridir. Ulaşım imkanları çok büyüktür. Polatlı aynı zamanda her açıdan tarihi bir şehirdir. Türk ve Türkiye tarihi açısından çok büyük değere sahip Sakarya meydan muharebesi toprakları bizim alanlarımızdadır. Az sonra inşallah gezeceksiniz yine insanlık tarihi açısından firik medeniyetinin antik başkenti Gordion’da buradadır. Dolayısıyla biz göreve geldiğimizden itibaren tarihi alanlarımıza büyük önem verdik ve Polatlı’mızı tanıtmaya gayret ettik. Biraz sonra Polatlı Tarihi Alanlar Tanıtım Merkezimiz aracılığıyla bu alanları gezeceksiniz ve bu tarihi alanlara şahitlik edeceksiniz.  Türkiye Yerel Gazeteciler Derneğine ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederiz. Sizleri ağırlamaktan büyük onur duyduk.”

Basın mensuplarına tarihi alanlar gezdirildi

Türkiye Yerel Gazeteciler Derneği Başkanı Kenan Akçahanoğlu ise, “Bizleri ağırlayan başta Polatlı Belediyesi olmak üzere tüm gazeteci arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Tekrardan hepinizin Gazeteciler gününü kutluyorum.”dedi. Polatlı Belediyesi, tüm gazetecilere hediye takdimi yaptı. Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’ya ise Kahramanmaraş’ta yapılan yöresel bir sandık hediye edildi. Türkiye Yerel Gazeteciler Derneği Genel Başkan Yardımcısı Kahramanmaraş İl Temsilcisi Gökhan Şahin ise toplantıya katılan yerel basın mensuplarına Kahramanmaraş’tan getirdiği yöresel ürünleri hediye etti. Yemek programının ardından Polatlı dışından gelen gazetecilere, POTA Genel Koordinatörü Kadim Koç ve ekibince Polatlı Tarihi alanları gezdirildi.