Ana sayfa GÜNDEM Kıymaz: “Polatlı’da basın büyük önem taşımaktadır”

Kıymaz: “Polatlı’da basın büyük önem taşımaktadır”

128
0
PAYLAŞ

Başkan Kıymaz’dan gazetemize ziyaret

Polatlı Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatif Başkanı Ertuğrul KIYMAZ, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebeti ile gazetemizi ziyaret etti.

Esnaf Kefalet Kooperatif Başkanı Ertuğrul Kıymaz, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle ilçedeki dört yerel gazeteyi ziyaret etti. Kendisinin de yıllar boyunca spor muhabirliği yaptığının altını çizen Başkan KIYMAZ; “Polatlı’da basın büyük önem taşımaktadır. Bir kentin gelişmesi için en önemli faktör iletişimdir. Polatlı’da 4 yerel resmi gazetemiz bulunuyor. Onlar sayesinde pek çok konuda esnafımızı bilgilendirme şansını yaşıyoruz. Bizlere yaz, kış demeden hizmet eden tüm basın çalışanlarımıza, yazı işleri müdürlerine ve kurucularına teşekkürü bir borç bilirim. Şahsım adına yaptığımız her çalışmada basın mensuplarımız bizleri yalnız bırakmadılar. Biz de bu özel günde onları unutmuyoruz ve her zaman yanlarında olduğumuzu bilmelerini istiyoruz.” dedi.

“Daha iyi haklara sahip olmanızı sonuna kadar desteklediğimizi bilmenizi isterim”

Uzun yıllar kendisinin de spor muhabirliği yaptığının ve basın mensuplarının yaşadığı sorunları yakından bildiğinin altını çizen Başkan KIYMAZ; “Basın sektörü çok yorucu ve sert çalışma ortamına sahip. Şahsım, yönetimim ve kooperatifimiz adına sorunlarınızın çözülmesi, çalışma şartlarınızın iyileştirilmesi ve daha iyi haklara sahip olmanızı sonuna kadar desteklediğimizi bilmenizi isterim. Sizlerin de her zaman olduğu gibi bundan sonra da kaleminizi iyiden, doğrudan ve güzelden yana kullanan gazeteciler olmaya devam edeceğinize canı gönülden inanıyorum. Kamuoyunun en büyük iletişim aracı sizlersiniz.” dedi.

“Tüm basın mensuplarımıza huzurlu, mutlu ve başarılı bir meslek hayatı diliyorum”

Başkan KIYMAZ son olarak ; “Türk basın tarihine ‘Dokuz patron olayı’ olarak geçen ve gazetecilerin haklarının ilk kez yasal güvence altına alındığı gün 10 Ocak 1961’dir.  1961-1971 arasında “Çalışan gazeteciler bayramı” adıyla kutlanmış; 1971 yılındaki askeri müdahaleden sonra ülkede gazetecilerin bazı haklarının geri alınması üzerine kutlama gününün adı, ” 10 Ocak Çalışan gazeteciler günü” olarak değiştirilmiştir. Bu vesile ile bütün basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlu olsun. Tüm basın mensuplarımıza huzurlu, mutlu ve başarılı bir meslek hayatı diliyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.” dedi.