Ana sayfa GÜNDEM Çocuklarınızın sağlığı uzman doktora emanet

Çocuklarınızın sağlığı uzman doktora emanet

185
0
PAYLAŞ

Çocuk doktoru Ümit Arman Eşref Polatlı Can Hastanesinde görevine başladı.

Can Hastanesi yönetim kurul başkanı Operatör doktor Selçuk Öktemer yaptığı basın toplantısında yaptığı konuşmada;”Uzun süredir Polatlı halkının bizden bir talebi vardı. Özellikle tıp eğitimine kalabalık hastanelerde çok hasta görerek tamamlamış, yeni bilgilerle donanmış genç bir hekim istiyorlardı.Biz bu konuda verdiğimiz sözü tutmaya çalıştığımız ve tuttuğumuzu düşünüyoruz. Ankara hastanesinden Dr. Ümit Arman Eşref’i bugün itibarı ile hastanemizde göreve başlattık. Bunun gururunu herkesle paylaşmak istiyorum. Kendisi mecburi hizmetini ülkenin doğusunda çok zor şartlarda tamamlayarak ve üstün bir hizmet vererek görev süresini tamamladı ve Ankara’ya döndü. Ankara Hastanesinde görevine devam etmekteydi. Bulunduğu hastanede özellikle çocuk yoğun bakım ünitesinde uzun bir deneyimi var. Bu arada şunu vurgulamak istiyorum çok değerli bir meslektaşımızın aramıza katılmasından dolayı büyük bir memnuniyet içerisindeyim. hastanemizin hem gücünü artıracak hem de dinamikliği ile katkı vereceğine inanıyorum. Dr Hamdi beyin hastanemize ve Polatlı’ya yaptığı katkılardan dolayı teşekkür ederiz. Tecrübesi ile çok değeri bir ağabeyimiz” diyerek çocuk doktoru Ümit Arman Eşref’i tanıttı.

Operatör doktor Selçuk Öktemer Dr. Eşrefi tanıtmasının ardından Polatlılılara birde müjde verdi. Cumartesi gününden itibaren hafta sonları saat 13.00 ve 15.00 arasında, hafta içleri de 15.00 ile 21.00 arasında hastanemizde uzman doktor nöbetçi bulunacak. Hastalarımızın Ankara’ya gitmesine gerek kalmayacak şifayı bizler Can Hastanesi olarak kendilerine sunmaya çalışacağız.

Çocuk Doktoru Ümit Arman Eşref kimdir?

Polatlı Can Hastanesinde göreve yeni başlayan  Çocuk Doktoru Ümit Arman Eşref; 1984 yılında Ankara’da doğdu. 2005 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini kazandı. Okulunu 2011 yılında derece ile bitirdi. Aynı yıl Sami Ulus Çocuk Hastanesinde pediatri ihtisasını kazandı. Dört yıl süren ihtisasın sonunda 2016 yılında mecburi hizmet için Hakkari devlet hastanesine atandı ve bir yıl süre ile görev yaptı. Ankara Eğitim ve Araştırma hastanesinde Çocuk uzmanı olarak bir yıl devam etti. Aynı dönemde Yeni Mahalle Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Kırıkkale Yüksek İhtisas hastanesinde geçici görevlendirildi. 2018 yılının sonunda Polatlı Can Hastanesi ile görüşmelerini tamamlayarak Polatlı’da göreve başladı.