Ana sayfa Köşe Yazarlarımız BİRLİĞE ÇAĞRI – KÖŞE YAZISI

BİRLİĞE ÇAĞRI – KÖŞE YAZISI

88
0
PAYLAŞ
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Huzur ve rahatımızı bozmak, içimizdeki yaşama sevincini kine, nefrete dönüştürmek isteyen karanlık güçler, hızla hedeflerine doğru ilerliyor.

Yüreği insan sevgisi ile çarpan, insanım diyen, bu ülkenin havasını alan, suyunu içen; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaktan kıvanç duyan herkese sesleniyorum!

Evimizde yas tutan, sokağa korkarak çıkan, ezelden beri hiç ayrılık gözetmeden kardeşçe yaşadığımız komşumuza kinle bakan, herkese kuşkuyla yaklaşan olmak istemiyorsak;

-Çağdışı ırkçı hareketlere,

-Dini, terör malzemesi olarak kullanmaya,

-Bölgeciliğe,

-Laik, Atatürkçü devlet düzenini yıkmaya,hep birlikte karşı tavır almalıyız.

Seksen milyonu aşkın insanımız bu ülkenin hem asıl, hem de asil vatandaşıdır. Bu ülkenin refahı, mutluluğu için el ele verelim. Sermayesi dayanışma, kazancı huzur ve mutluluk olan bir ülke olalım.

Bölünür ve parçalanırsak, Suriye-Irak vahşetine rahmet çıkartacak acıları yaşarız. Üzerine titrediğimiz, nezle olmalarına bile dayanamadığımıza çocuklarımızı kan,ızdırap,vahşet,açlık ve zulümle yüz yüze getiririz.

Birbirimize düşersek, her karışına ecdat kanıyla sulayarak sahip olduğumuz ülkemize kendi ellerimizle düşmana ikrama ederiz.

Ey sağduyu olan sahibi olan faziletti Anadolulum, hedef milletimiz ve devletimizdir. Mısak-ı Milli sınırları değiştirilmek isteniyor, sen ulusun, toplumun, geleneğinin sesine kulak verirsen, karanlık güçleri hüsrana uğratırsın.

Milli mücadeleyi veren atalarının gösterdiği dayanışmayı göstererek, ülkende milli birliği ve beraberliği sağlamalısın.

Ayrılık, kısır çekişme, siyasal görüş ayrılığı, mezhepçilik, bölgecilik, ırkçılık seni ve milletini bölmek için hazırlanan bir tuzağa düşmemeliyiz. Bu tuzağa düşersen, karanlık güçlere yardımcı oluruz.

İnsanımıza silahlanması öğütleniyor. Kime karşı! Aynı kentte oturduğu, aynı sokakta dolaştığı, aynı okulda okuduğu, kız verip kız aldığı, akrabalık, dostluk duyguları beslediği kardeşine karşı.

Yüreği sevgiyle çarpan, vatandaş olan herkesin silkinip kendine gelmesi ve dayanışma içinde olması gereken günleri yaşıyoruz.

Birbirimizden ayrı düşeceğimize, seksen milyon kenetlenmeliyiz. Kardeşlik, dostluk duygularını geliştirerek Atatürk’ün gösterdiği Çağdaş Laik Sosyal Hukuk Devletini korumaya mecburuz.

Demokratik kitle örgütleri, demokrasimizin bütün kurum ve kuruluşları ile tüm çalışanları Ulusal birlikten, laiklikten, Atatürkçü düşünceden, ülkenin bölünmez bütünlüğünden ödün vermemeliyiz.                                                   Analar,babalar,kardeşler,ülkenize,tarihinize,geleneceğinize,evinize,ocağınıza,huzurunuza,mutluluğunuza,taşıdığınız yüce değerlere sahip çıkmalıyız.

Sevgi, saygı, birlik ve beraberliğimizi bozmayalım ki gücümüz karşısında, kin ve nefret tutunamasın.

Sırrı ARPAÇ

Arpac06ankara@hotmail.com